پیرو نظر مساعد واحدهای صنعتی و خدماتی به انواع محصولات اتوماسیون صنعتی به منظور افزایش فن آوری و ارتقای سطح دقت و عملکرد فرایندها، طی سالیان اخیر شاهد شکل گیری و ترویج انواع برندهای تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی بوده ایم و همین امر نه تنها بازار رقابتی این دست محصولات را گسترش داده است، بلکه در افزایش کیفیت آن ها نیز نقش بسزایی داشته است. در این میان کشورهای شرق آسیا نظیر ژاپن، کره جنوبی و تایوان جایگاه کم نظیری در تولید محصولات باکیفیت اتوماسیون را اشغال کرده اند و شرکت های متعددی نظیر میتسوبیشی، فتک، موساشی، پاناسونیک و یوکوگاوا نه تنها بخش زیادی از بازار جهانی محصولات اتوماسیون صنعتی را به تسخیر درآورده اند، بلکه محصولات باکیفیت این دست تولید کنندگان در صدر رقابت با بسیاری از واحدهای تولید کننده مشابه غربی قرار گرفته اند و بسیاری از مشتریان، محصولاتی از این دست را به تولیدات مشابه غربی ترجیح می دهند.

شرکت تایوانی ریکو (RIKO) نیز یکی دیگر از برندهای تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی به شمار می رود که با توجه به زمینه تخصصی و نگاه به روز خود، توانسته است موقعیت برجسته ای در بازار خرید و فروش انواع سنسور در جهان را اشغال کند. شرکت ریکو جزو تولید کنندگان جدیدالتأسیس سنسور به شمار می رود و قدمت آن به ۳۰ سال می رسد، اما در همین بازه زمانی توانسته است با بکارگیری تیم های مهندسی متبحر و مبتکر، انواع سنسورها با کیفیت های بالا و قابلیت های منحصر به فرد ارائه دهد. این شرکت فعالیت خود را به تولید سنسور محدود کرده است اما تنوع بالای سنسورهای تولیدی ریکو این قابلیت را برای مشتریان فراهم کرده است که تمامی نیازهای صنعتی خود در خصوص سنسور را تأمین کنند و از مزیت های ویژه این محصولات شرکت تایوانی RIKO بهره ببرند.

عمده سنسورهای تولیدی ریکو و انواع سری ها و مدل های آن را می توان به شرح زیر معرفی کرد:

– سنسور فیبری (Fiber Sensor): سنسورهای فیبری از محصولات اصلی RIKO به شمار می روند که در انواع مختلف به مشتریان عرضه می شوند. آمپلی فایر یا تقویت کننده فیبری، آمپلی فایر فیبری دیجیتال، انواع فیبر اپتیک شامل Bending Resistance Fiber Optics و Reflective Plastic Fiber Optics، فیبر شیشه ای (Glass Fiber)، راهنمای نوری، فیبر اپتیک سیلیکا و فیبر ساخته شده با لنز از انواع سری های سنسورهای فیبری تولیدی شرکت تایوانی ریکو محسوب می شوند. هر کدام از این دسته ها خود زیرمجموعه ها و مدل های متنوعی را شامل می شوند که به نوبه خود می توانند بخشی از نیازهای صنعتی را پشتیبانی کنند. برای مثال آمپلی فایر فیبر در سری FZ1 تولید می شود که دارای سایز کوچک و ۱۰ میلیمتر ضخامت بوده و در فضای کوچک قابل نصب است. نوع دیجیتال این محصول نیز در سری های BR1 ،BR2 و BR3 تولید می شود که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

یا در نمونه ای دیگر، فیبرهای شیشه ای در سری های Reflective Type – FGR و Turn-beam Type – FGT تولید می شوند که دامنه کاربردی خاص خود را دارند. سایر سنسورهای فیبری RIKO نیز همین دامنه متنوع محصولات را شامل می شوند و از این رو می توان گفت این شرکت تایوانی تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی گستره ای تقریبا کامل از انواع سنسورهای فیبری تولید و به مشتریان در زمینه های مختلف عرضه می دارد.

– سنسور نوری (Photo Sensor):  سنسورهای نوری ریکو نیز در انواع سنسورهای نوری با دامنه حسی طولانی، فوتو سنسور T-Style، سنسور نوری لوله ای، سنسور نوری مینیاتوری، سنسور نوری U شکل و میکرو فوتو سنسورها تولید و روانه بازار می شوند. سنسورهای T-Type شرکت ریکو به نوبه خود در مدل های مختلف تولید می شود. نوع PTQ-Diffuse reflection دارای طراحی T شکل بوده و فضای کمی را اشغال می کند، دارای LED روشن دوگانه است، ضد آب بوده و قابلیت های گسترده ای را دارد. سری Retroreflective این محصول دارای سیستم بازتابنده قطبی برای سطوح صاف است. فوتو سنسور لوله ای (Tubular Photo Sensor) این شرکت نیز در مدل های PMF ،RMF و MMF تولید می شود.

– سنسورهای U شکل RIKO: از جمله محصولات پرکاربرد این شرکت محسوب می شوند که در انواع SU ،SU07 ،SU18 ،SU30 و SU30-2 تولید و به مشتریان در سرتاسر جهان عرضه می شوند. سایر فوتوسنسورهای ریکو نیز دارای چنین دامنه محصولاتی بوده و مناسب برای کاربردهای متنوع می باشند.

– سنسور اولتراسونیک (Ultrasonic Sensor): این دسته محصولات RIKO در سری RU18 استقبال گسترده مشتریان را تجربه کرده است. سنسور اولتراسونیک RU18 دارای نمایشگر LED لمسی بوده و در تمامی مدل ها و انواع دارای دکمه تنظیم ناحیه کار می باشد. قابلیت کشف و شناسایی این نوع از سنسورهای ریکو بسیار بالاست و به همین رو استقبال بالایی را میان مشتریان تجربه کرده است.

– سنسور مجاورتی (Proximity Sensor): سنسورهای مجاورتی شرکت ریکو نیز در انواع سنسور مجاورتی القایی لوله ای (Tubular Inductive Proximity Sensor)، سنسور مجاورتی القایی مستطیل شکل (Rectangular Inductive Proximity Sensor)، سنسور القای رینگی و سنسور مجاورتی خازنی (Capacitive Proximity Sensor) تولید می شود. سنسورهای القایی لوله ای خود دارای انواع مختلف با کاربردها و مشخصات خاص خود می باشند. برای مثال از سری M5، مدل PSD05 این محصول دارای نمایشکر LED بزرگ و سیستم عملکرد بازرسی دقیق و شفاف است. ضمن این که سیستم سیم کشی ۹۰ درجه ای داشته و به این ترتیب فضای کمی را اشغال می کند. سایر سنسورهای مجاورتی این شرکت تایوانی نیز مشخصات خاص خود را دارند و همین ویژگی های منحصر به فرد، تنوع آن ها را ملزوم داشته است.

– سنسورهای موقعیت فشرده و با قابلیت های عمومی (General Purpose Compacted Area Sensor): از دیگر سری سنسورهای تولیدی ریکو (RIKO) محسوب می شوند که در سری های ASP و OAP – Ultra Slim به مشتریان عرضه می شود. سنسور موقعیت ASP در ۴ مدل تولید می شود و همگی آن ها دارای دقت بالا، سرعت عملکردی مناسب و دوام زیاد هستند. سنسورهای موقعیت OAP نیز دارای ضخامت بسیار کم و حدود ۱۳ میلیمتر بوده، دقت شناسایی بالا دارند و دارای ضفحات نمایشگر سبز و قرمز می باشند.

محصولات برشمرده شده بخشی از تولیدات متنوع شرکت تایوانی ریکو (RIKO) به شمار می روند. گروه صنعتی کاسپین، فعال در زمینه تأمین تجهیزات اتوماسیون صنعتی و ارائه خدمات مرتبط با آن، آمادگی دارد تمامی نیازهای مشتریان در زمینه تأمین این محصولات را بر حسب نیازهای مشتریان برآورده سازد. این مجموعه به عنوان نمایندگی فروش سنسورهای ریکو (RIKO) آماده است مشتریان را در خصوص عملکرد، کیفیت، طریقه استفاده و سایر خدمات مربوطه دیگر نیز راهنمایی کند.

لینک سایت ریکو

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,230
فهرست