اتوماسیون صنعتی در زمینه های مختلف و برای کاربردهای متنوع در صنایع تولیدی و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد. طیف گسترده محصولات اتوماسیون صنعتی تقریباً تمامی صنایع را به خود وابسته کرده است. امروز تجهیزات، ماشین آلات و فرایندهایی را نمی توان یافت که به نحوی از سرویس ها و محصولات اتوماسیون صنعتی بهره نبرده باشند. اصولا استفاده از فرایندهای اتوماسیون صنعتی را امروزه می توان یکی از شاخص های تفکیک صنایع به روز از صنایع سنتی برشمرد. بنابراین در بازار رقابتی امروز استفاده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی یک امتیاز حائز اهمیت برای پیشی گرفتن بر صنایع رقیب به حساب می آید. نمایندگی های فروش متعدد فروش محصولات اتوماسیون صنعتی در بازار ایران، که گروه صنعتی کاسپین نیز یکی از آن ها می باشد، نشانگر تمایل بازار داخلی به استفاده از این تجهیزات می باشد.
بدون شک استفاده از تجهیزات با کیفیت اتوماسیون صنعتی می تواند معیاری بر استفاده مطمئن و کارآمد از این تجهیزات به حساب آید. تولید کنندگانی نظیر شرکت های اتوماسیون صنعتی امرن، یاسکاوا، میتسوبیشی، فانوک، تکو، سی کی دی و از این قبیل جزو واحدهای معتبر محصولات اتوماسیون صنعتی با کیفیت تلقی می شوند که بخش اعظم بازار جهانی را در اختیار خود قرار داده اند. بازار داخلی محصولات اتوماسیون صنعتی نیز به شدت تحت تأثیر محصولات با برندهای این واحدها می باشد و از این رو فهرست بلندی از نمایندگی های این شرکت های تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی می توان برشمرد که در سراسر کشور فعالیت می کنند. نمایندگی های شرکت امرن که از برجسته ترین واحدهای تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی می باشد یکی از فعال ترین این دفاتر فروش محسوب می شوند که گروه صنعتی کاسپین نیز در این زمینه بازار و مشتریان متعددی دارد. محصولات اتوماسیون صنعتی امرن از دیرباز نزد مشتریان جایگاه چشمگیر و برجسته ای را داشته اند و این امر گواهی است بر کیفیت و رضایتمندی مشتریان از محصولات این شرکت.
گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات امرن قادر است بسته به نیاز مشتریان انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی امرن را برای ایشان فراهم و در اسرع وقت تأمین کند، اما از بین لیست بلند بالای محصولات امرن می توان موارد زیر را به عنوان محصولاتی که بیش از سایرین در بازار محصولات اتوماسیون صنعتی دارای جایگاه هستند برشمرد:
–    PLC های سری کامپکت
PLC های سری کامپکت شرکت امرن دارای کاربردهای متنوع و گسترده و بسیار مقرون به صرفه می باشند. استفاده از این ابزار بسیار آسان می باشد و به این ترتیب می توانند در تسهیل فرایندها و کنترل ها بسیار راهگشا باشند. این سری از PLC های امرن دو دسته PLC های دارای micro range پایه و micro range پیشرفته میباشند. دسته اول شامل PLC های مدل CPM1A و CPM2A می باشند که به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و بر اساس تنظیمات آنالوگ ساخته می شوند. این PLC ها دارای selector های گردشی بوده و به لحاظ ظاهری نیز طراحی بهینه و شکیل دارند. سری دوم از PLC های کامپکت امرن نیز دارای مدل های متنوعی می باشند. مدل CP1E این محصولات اتوماسیون صنعتی دارای برنامه ریزی بسیار ساده، کنترل های کامل حرکتی و پورت های ارتباطی با کیفیت هستند. مدل های CP1L دارای نقاط پشتیبانی شناور، کنترل های کامل حرکتی و پورت های ارتباطی هستند و مدل CP1H نیز دارای کنترل های حرکتی برای سرعت های بسیار بالا می باشند. این سری PLC های شرکت امرن در بازار محصولات و خدمات کشور جایگاه برجسته ای دارند و مشتریان از آن ها بسیار استقبال کرده اند. نمایندگی های امرن از جمله گروه صنعتی کاسپین قادر به تهیه و تأمین این نوع از PLC ها برای مشتریان گرامی می باشند.
–    PLC های سری ماژولار
سری ماژولار از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت امرن خود شامل دو سری محصولات به این شرح می باشند؛ سری CJ2 و CJ1. سری CJ1 از این دسته محصولات امرن دارای کنترل های دما، شمارنده های با سرعت بالا، ورودی های انکودر SSI، کنترل های موقعیت و واحدهای سنسور RFID می باشند. این سری خود شامل مدل های CJ1M ،CJ1G و CJ1H می شود.
–    سنسورهای فوتو الکتریک
این سنسورها قطعه های فوتو نوری را کشف می کنند. این دسته از محصولات اتوماسیون امرن نیز دارای انواع مختلفی نظیر سنسورهای توزیع کننده- بازتابنده، بازتاب دهنده- یکپارچه و سنسورهای قابل تنظیم فاصله می باشند. سنسورهای فوتو الکتریک شرکت امرن دارای آمپلی فایر جداگانه، آمپلی فایرهای توکار، پشتیبان قدرت توکار و تجهیزات یدکی کامل می باشند. در این سنسورها آپلی فایر و سر سنسور جداگانه نصب می شوند تا فضای کمتری اشغال شود و تنظیمات راحت تر شود. آپلی فایرها درون سر سنسور نصب می شوند.
–    سنسورهای فیبر نوری
با استفاده از این سنسورها که دارای آمپلی فایرهای جداگانه می باشند روشنایی از طریق طریق فیبر و از آمپلی فایر منتقل می شود تا توان نفوذ و کشف اطلاعات و داده ها در باریک ترین مجراها که دارای دسترسی دشوار می باشند را داشته باشد.
–    سنسورهای جابجایی و سنسورهای اندازه گیری
این سری از محصولات اتوماسیون صنعتی امرن می توانند برای اندازه گیری فاصله ها و ارتفاع ابزار و تجهیزات مورد استفاده قرار گیرند. سنسورهای جابجایی و اندازی گیری در انواع گوناگون از جمله سنسورهای لیزری، سنسورهای اولتراسونیک، سنسورهای تماسی، سنسورهای تماسی جوشی و نظایر آن نام برد. سنسورهای اندازه گیری دارای دقت بسیار بالا می باشند. همچنین به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که هر فردی بتواند به سادگی از آن استفاده کند. با استفاده از سنسورهای اندازه گیری می توان طول و عرض، ضخامت و سایر ابعاد تجهیزات را به دقیق ترین شکل ممکن محاسبه کرد. سنسورهای جابجایی شرکت امرن نیز فواصل و ارتفاع ها را اندازه گیری می کنند. این دسته محصولات اتوماسیون صنعتی انواع و مدل های متعدد نظیر سنسورهای لیزری، سنسورهای LED و نظایر آن می توان استفاده کرد.
–    لیمیت سوئیچ ها
لیمیت سوئیچ ها به نحوی بسته بندی می شوند که در مقابل ضربات خارجی، نفوذ آب، روغن و عوامل کثیفی محافظت شوند. انواع مدل های تولیدی از این محصول اتوماسیون صنعتی به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که در مقابل سرما و گرما پوشش کافی را داشته باشند. در عین حال این ابزارها دقت بسیار بالایی دارند. لیمیت سوئیچ ها در انواع عموی، افقی، لمسی و سوئیچ های بسیار دقیق ساخته می شوند و به بازار ارائه می شوند. سوئیچ های چند پلی امرن را می توان برای کنترل ابزارهای ماشینی انتقال ماشین ها و سایر ابزار ها مورد استفاده قرار داد.

آن چه بدان اشاره رفت بخشی از محصولات اتوماسیون صنعتی امرن می باشند که موارد استفاده و کاربرد فراوان در بازار داخلی داشته و از این رو نمایندگی های امرن در کشور از جمله گروه صنعتی کاسپین بخش زیادی از زمان کاری خود را صرف تأمین و تهیه این تجهیزات برای مشتریان صرف می کنند. به دلیل ارتباطات فشرده ای که گروه صنعتی کاسپین با شرکت امرن و نمایندگی های فروش منطقه ای این شرکت داراست تهیه و تأمین این تجهیزات در اسرع وقت و با کمترین هزینه ممکن امکان پذیر است و کلیه خدمات و محصولات با گارانتی و خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه می شوند و گروه صنعتی کاسپین به عنوان تأمین کننده تجهیزات مذکور مسئولیت تبادل اطلاعات و تجهیزات و گارانتی ها و خدمات این محصولات را دارا می باشد. گروه صنعتی کاسپین خود دارای واحدهای تعمیراتی متبحر و کارآزموده می باشد و از این حیث در صورتی که شرکت های استفاده کننده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی امرن به هر دلیلی در خصوص استفاده از تجهیزات امرن دچار ایراد شدند خود قادر است خدمات تعمیراتی اش را در اختیار ایشان قرار دهد. محصولات پرفروش دیگری از شرکت اتوماسیون صنعتی امرن نیز موجود می باشند که در بخش ها و مقالات بعدی بدان ها اشاره خواهد رفت.

لینک سایت امرن

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 796
فهرست