اتوماسیون صنعتی از جمله فن‌آوری‌های نوین در ارائه خدمات صنعتی قلمداد می‌شود که نقشی برجسته در کنترل و پایش فرایندهای صنعتی و حتی خدماتی ایفا کرده است. شرکت امرن (OMRON) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای فعال در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی در سال‌های اخیر توجه بازار جهانی را به خود جلب کرده و با ابداع فن‌آوریها و محصولات جدید اتوماسیون صنعتی افق‌هایی جدید پیش روی این صنعت در حال بلوغ گشوده است. تعدد مراکز توزیع این شرکت، نشان‌گر توجه ویژه امرن به بازار تولید و توزیع، و گویای اعتماد مشتریان و بهره‌گیرندگان از تجهیزات اتوماسیون صنعتی در اقصی نقاط دنیاست.
رویکرد معطوف به حل مسئله و تسهیل فرایندها باعث جذب مشتریان بسیاری در سرتاسر جهان برای شرکت امرن گردیده است. هر صنعت‌گری، در هر شاخه صنعتی می‌تواند به صورت بالقوه یکی از مشتریان محصولات و خدمات اتوماسیون صنعتی شرکت امرن باشد. همچنین از نکات برجسته شرکت امرن این است که نقطه عزیمت فعالیت‌های خود را به تولید محصولات موجود تقلیل نداده است؛ توجه وافر شرکت امرن به گسترش بخش تحقیق و توسعه، گارانتی، خدمات پس از فروش، حمل و نقل و ارسال محصولات نشان از ماهیت چند شاخه ای و فراگیر فعالیت‌های این شرکت بزرگ اتوماسیون صنعتی دارد. از این حیث شرکت امرن در کنار شرکت‌های بزرگ دیگر نظیر یاسکاوا و میتسوبیشی به یکی از برندهای معروف تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی تبدیل گردیده است. بنابراین شماری از محصولات تولیدی شرکت امرن که نسبت به سایر فرآورده‌ها کاربرد و استفاده بیشتری دارند در ادامه ذکر می‌گردند:
سنسورها: سنسورها قابلیت کشف، اندازه‌گیری، آنالیز و پردازش تغییر و تحولاتی را دارند که در سایت‌های تولید روی می‌دهند. این تغییرات می‌توانند از نوع تغییر در موقعیت، طول، ارتفاع، و از این قبیل باشند. در واقع سنسورها به عنوان یک ابزار کنترلی در اتوماسیون صنعتی در مقابل این قسم رویدادها واکنش نشان می‌دهند و با پردازش آنها بالانس مورد نظر سایت تولیدی را مجددا برقرار می‌کنند. سنسورهای تولیدی شرکت امرن دارای طیف گسترده و متنوعی می‌باشند نظیر سنسورهای فیبری، سنسورهای فوتوالکتریکی، سنسورهای جابجایی و سنسورهای اندازه گیری.
رله ها: رله ها ابزاری هستند که مدارهای الکتریکی را از طریق سیگنال‌هایی که به بخش خروجی‌شان ارسال می‌شود قطع و وصل می‌کنند. شرکت امرن دامنه گسترده‌ای از این قسم محصولات اتوماسیون صنعتی تولید می‌کند که عبارتند از ترمینال رله ها، ترمینال رله‌های ورودی/ خروجی، رله های حالت جامد و کنترل کننده های قدرت. در این خصوص رله های ورودی/ خروجی نقش برجسته ای در تسهیل اتصال PLC ها و سایر کنترل کننده ها، و نیز کاهش میزان سیم‌کشی در پنل‌های کنترلی ایفا می‌کنند.
قطعات ایمنی: از دیگر محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت امرن محسوب می‌شوند که در واقع نقش اقدام ایمنی را برای تجهیزات ایفا می‌کنند. سنسورهای ایمنی، سوئیچ‌های ایمنی دربها، لیمیت سوئیچ‌های ایمنی، سوئیچ‌های توقف اضطراری، رله های ایمنی و کنترل کننده های ایمنی از جمله محصولات شرکت امرن هستند که در ایمنی فرایندها و تجهیزات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. موارد کاربردی این محصولات اتوماسیون صنعتی به صنایع و تولید محدود نمی‌شود بلکه می‌تواند مصارف شخصی گسترده ای نیز داشته باشد.
قطعات کنترلی: که نقش کنترل فرایندهای سایت‌های تولیدی را به نحو حسن ایفا می‌کنند. این فرایند کنترلی با استفاده از تجهیزاتی نظیر شمارنده‌ها، تایمرها، سوئیچ‌های تایمر، کنترل کننده‌های دیجیتالی دما و مواردی از این قبیل انجام می‌شود. صاحبان صنایع بر حسب کاربرد مورد نظر خود می‌توانند از هر یک از مکانیزم‌های کنترلی تجهیزات اتوماسیون صنعتی شرکت امرن بهره ببرند. کنترل کننده های دما، تایمرهای دیجیتال، تایمرهای آنالوگ، رله های تأخیر، انواع شمارنده ها، مبدل‌های سیگنال، نشانگرهای دیجیتال پنل و رله های قابل برنامه ریزی از جمله قطعات کنترلی شرکت امرن محسوب می‌شوند که به صورت گسترده در سراسر جهان در حال استفاده می‌باشند.
سرو موتورها و اینورتورها: که برای کنترل موقعیت، سرعت و گشتاور بهترین ابزار محسوب می‌شوند. اینورتورهای فشرده چند کارکرده از جمله محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت امرن محسوب می‌شود که موارد کاربردی متعددی دارد و در زمینه‌های صنعتی و خدماتی متعدد قابل استفاده است.
لیست ذکر شده بخشی از فراورده های شرکت امرن را نشان می دهد؛ محصولاتی که ممکن است بسیاری از تولیدکنندگان نام آشنای دیگر نیز آن ها را تولید کنند اما تنوع و انعطاف پذیری، و قدرت واکنش سریع محصولات امرن، در کنار گارانتی و خدمات پس از فروش مطمئن و کارآمد، به این شرکت اتوماسیون صنعتی وزنی بیشتر نسبت به رقبا اعطاء کرده است.

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,012
فهرست