شرکت آلمانی M&C تولید کننده آلمانی قطعات مکانیکی و آنالیزورها از برندهای معتبری است که در سال های اخیر مورد استفاده گسترده صاحبان صنایع در کنترل فرایندها، پمپاژ، آنالیز و اتصالات قرار گرفته است. از همین رو می توان دامنه بهره گیری از محصولات ام اند سی (M&C) را متنوع شمرد. گروه M&C در سال ۱۹۸۵ فعالیت خود را در آلمان آغاز کرد و با توسعه خدمات و محصولات به زودی به بازار جهانی نفوذ پیدا کرد. این شرکت در سال ۱۹۹۴ اولین زیرمجموعه خود را در کشور آمریکا تأسیس کرد و با توسعه دفاتر زیرمجموعه در کشورهای فرانسه، چین، روسیه، ایتالیا، اسپانیا و سایر کشورها توانست بازار جهانی را تحت تأثیر محصولات خود قرار دهد.

صنایع مختلفی می توانند هر یک به نوبه خود از محصولات این شرکت بهره ببرند. برای مثال آنالیز گاز در صنایع فولاد متغیر مهمی است که به بهینه سازی فرایند کمک می کند. صنایع شیمیایی و پتروشیمی نیز می توانند در زمینه آنالیز گاز از محصولات M&C بهره ببرند. این محصولات می توانند با تست و کنترل خوردگی و فن آوری های فیلترینگ به صنایع شیمیایی و پتروشیمی یاری رسانند. ایستگاه های برق، صنایع سیمان، مراکز سوخت زباله، مراکز تصفیه پساب و فاضلاب، صنایع دریایی و صنایع شیشه از دیگر حوزه هایی هستند که به نوبه خود می توانند از محصولات شرکت آلمانی M&C بهره بگیرند. برای آشنایی بیشتر به معرفی برخی از این محصولات می پردازیم:

– پراب نمونه برداری گاز: پراب های ساده گاز M&C مدل های بسیار متنوعی دارند. پراب ها ابزارهای نمونه برداری گاز هستند که در کلیه صنایعی که سیال گاز بخشی از فرایندهایشان را ایفا می کند دارای کاربرد هستند. نمونه بردارهای گرمایشی قابل تنظیم، و نمونه بردار غیر گرمایشی از جمله این محصولات هستند که در مدل های SP2000 و SP2000-H و دیگر مدل ها تولید می شوند. هر یک از این مدل ها ویژگی های بالطبع کارکرد خاص خود را دارند.

مدل های SP-2200-H/C/I و انواع مدل های سری SP250-H برای نمونه برداری در محیط های پر گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه بردارهای گرمایشی خود تنظیم گر (Self-Regulated) از دیگر محصولات M&C به شمار می روند که در مدل های SP180-H و SP180H/MA تولید می شوند. از دیگر پراب های تولیدی این شرکت آلمانی نمونه بردارهای گاز قابل حمل می باشند. این نمونه بردارها با توجه به وزن کم و سهولت در جابجایی برای نمونه برداری گاز در نقاط متکثر کارایی بیشتری دارند.

 خطوط ساده گرمایشی الکتریکی: خطوط گرمایشی تنظیم شده در مدل هایی نظیر 3N4/6-W و 3M4/6-W از جمله پرکاربردترین محصولات M&C در این زمینه محسوب می شوند. این آنالیزگرها مانع بهم ریختن فرایندهای اندازه گیری معیارها می شوند و همچنین هنگام حمل نمونه گاز از نقطه نمونه برداری شده به سیستم موقعیت یابی گاز یا آنالیزگر گرمایشی از نمونه محافظت می کنند. همچین مدلی دیگر از این محصولات تولید می شوند که در محل نصب شده ثابت کارکرد فوق را به انجام می رساند و دارای مدل های 3N6/8-s و 3M6/8-s و نظایر آن می باشد.

– کنترل کننده دما (Temperature Controller): مدل دیواری این محصولات در انواع TRS-H1 و TRD-H3 تولید شده و مدل نصب ریلی این دست کنترل کننده های دما را نیز می توان در انواع 701-230V و 701-115V بر حسب اقتضای کاربردی خود فراهم نمود.

 خنک کننده گاز، تخلیه کندانس و جداسازها: این سری محصولات M&C نیز انواع مختلفی را شامل می شود؛ خنک کننده Peltier-gas، انواع خنک کننده گاز کمپرسور (Compressor-gas cooler)، خنک کننده گاز پراکنده، پیش خنک کننده ها وجداسازهای کندانس از این جمله محسوب می شوند. تخلیه کننده ها و جداسازهای کندانس نیز دارای مدل هایی نظیر S.R25.2.W و S.R25.3.W هستند. این محصولات در ولتاژهای ۱۱۵ تا ۲۳۰ ولت و ظرفیت پمپ ۰/۰۱ به بالا تولید و روانه بازار می شوند.

– سنسور هشدار مایعات (Liquid Alarm Sensor): سنسورهای تولیدی برای بازرسی ابزارهای آنالیز پایین دستی مورد استفاده قرار می گیرند و نسبت به میزان نفود میعانات گازی سیگنال دهی می کنند. سنسورهای هشدار سیال مایع در مدل های LA1S با سیم اتصال ۴ متری، LA2 با کابل ۳۰ سانتیمتری، LA25S و محفظه جریان LS/LA1S تولید می شوند.

– شیرها، اتصالات و شیلنگ ها (Valves, Fittings and Hoses): تولید و ولوها و اتصالات از دیگر حوزه های تولیدی M&C محسوب می شوند. این شرکت تولید کننده انواع بال ولوها یا شیرهای توپی مقاوم در برابر خوردگی است که در مدل های دو شاخه، سه شاخه، چهار و پنج شاخه تولید می شوند. ولوها یا سوپاپ های سوزنی ضد خوردگی این شرکت نیز در مدل های RV-11-P و RV-11-T تولید می شوند. ولوهای گرمایشی الکتریکی، اتصالات گرمایشی الکتریکی، شیلنگ ها و اتصالات تیوب دار، اتصالات خرطومی یا elbow، اتصالات شاخه ای، نازل شیلنگ، اتصالات تیوبی و خطوط شیلنگی از جمله محصولات و اتصالات M&C به شمار می روند.

– پمپ های نمونه برداری گاز: پمپ ها با دیافراگم تمام PTFE، پمپ های تمام PTFE با سوپاپ سوزنی دارای خط فرعی بای پس داخلی، پمپ دیافراگم تمام PTFE با رگلاتور پیش فشار، پمپ های دیافراگمی ضد خوردگی با سوپاپ سوزنی بای پس، و پمپ های دیافراگمی گرمایشی الکتریکی از جمله این محصولات هستند که مورد استفاده گسترده هستند و در زمینه های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد.

– فلومترها و سیستم های مونیوریگ جریان (Flow Meter and Flow Monitoring): محصولات M&C در این زمینه نیز متنوع می باشد. فلومترها با مقاومت شیمیایی بالا، فلومترهای گرمایشی  و قابل گرمایش، سنسورهای آلارم دهنده جریان، کنترل کننده های الکتریکی برای سنسورهای هشدار جریان و سیستم های نوری مونیتورینگ جریان تا دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد از این جمله هستند که هر یک مدل ها و انواع متفاوتی دارند.

با توجه به لیست بلند بالای محصولات M&C امکان شرح تفصیلی آن ها در این مجال وجود ندارد و از این رو درخواست داریم برای آشنایی بیشتر یا ارسال سفارش، به مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین مندرج در وبسایت مراجعه فرمایید. این شرکت آلمانی محصولاتی دیگر نظیر آنالیزورهای اکسیژن، مبدل های گاز و تهویه هوا، تهویه گاز و مواردی از این دست را نیز تولید می کند. این طیف متنوع، در کنار کیفیت بالا، دوام زیاد و خدمات جانبی گسترده M&C آن را به برندی معتبر در بازار جهانی تبدیل کرده است. متعاقب تأسیس دفاتر و مارکز متعدد زیر مجموعه در اقصی نقاط جهان نیز دسترسی به محصولات این شرکت را بسیار تسهیل نموده است. از این رو این شرکت با وجود تنها ۳۰ سال قدمت، توانسته است جای خود را در بازار رقابتی امروز به بهترین شکل ممکن باز کند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات M&C آماده است که سفارشات، درخواست ها، سوالات و پیگیری های مورد نیاز مشتریان و کاربران گرامی را در اسرع وقت پاسخ دهد و بهترین خدمات درخواستی ایشان را ارائه نماید.

لینک سایت M&C

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,254
فهرست