از دیگر تولیدکنندگان محصولات اتوماسیون صنعتی می توان از برند معتبر جفران (Gefran) نام برد که در عرصه تولید تجهیزات اتوماسیون، کنترل کننده های حرکت و سنسورها دارای تجربه بسیار بالایی است. محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت با توجه به تنوع و تکثر و کیفیت بالا دارای بازاری چشمگیر بوده و همین امر گروه صنعتی کاسپین را به فروش این دسته تجهیزات ترغیب کرده است. این شرکت ایتالیایی افزون بر این ارائه دهنده خدمات مشاوره و خدمات پس از فروش بوده و مشتریان را در تمامی سطوح برای انتخاب کارآمدترین تجهیزات و حفظ و ارتقای فن‌آوری‌ها مشاوره و یاری می‌دهد.

شرکت Gefran فعالیت خود را در سال ۱۹۶۹ با تولید پنل‌های الکتریکی برای ماشین‌آلاتی که در تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند آغاز کرد. تولید کنترل‌کننده‌ها دیگر دستاورد این شرکت در سال‌های بعدی محسوب می شود که طیف متنوع و پرکاربرد آن‌ها این برند را تبدیل به برندی نام آشنا در عرصه بین‌المللی کرد. تولید سنسور دیگر گامی بود که Gefran را در عرصه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی نام‌آشناتر ساخت و متعاقب آن گسترش دامنه محصولات تولیدی در فیلدهای متنوع اتوماسیون صنعتی این شرکت را وادار به گسترش بازار و تأسیس دفاتر و مراکز منطقه‌ای در نقاط مختلف دنیا کرد.

اشاره گردید که عمده تولیدات شرکت Gefran حول محصولات اتوماسیون، کنترل کننده های حرکتی و سنسور می‌گردد. در ادامه به معرفی برخی از این دسته محصولات می‌پردازیم:

– محصولات اتوماسیونی (Automation): تولید انواع سیستم های اتوماسیونی، ابزارهای کنترل و برنامه ریزی و کنترل کننده های قدرت از دستورکارهای شرکت ایتالیایی جفران می باشد. از جمله سیستم‌های اتوماسیونی تولیدی این شرکت می توان به پنل‌های اپراتور، انواع PLC و ابزارهای برنامه ریزی اشاره کرد. برای مثال سیستم ePCLogic400 از جمله PLC های تولیدی این شرکت است که دارای گرافیک بالا، کارت ماژولار و قابلیت نصب بسیار آسان است. ابزارها و تجهیزات این PLC انعطاف پذیر و متناسب با نیاز مشتریان قابل برنامه ریزی می باشد. کنترل کننده ها و تجهیزات برنامه ریزی از دیگر محصولات اتوماسیونی شرکت Gefran محسوب می شوند که در مختصات گسترده و مدل ها و سری های متنوع تولید می شوند. این کنترلرها میکروپروسسورهای قابل تنظیمی هستند که برای کنترل متغیرهای عدیده نظیر دما، فشار، نیرو، موقعیت و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می گیرند. کنترل کننده های جفران دارای آلارم های برنامه ریزی شده و رابط های ارتباطی هستند که به محض از مدار خارج شدن متغیرها هشدارهای لازم را می دهند. انواع کنترل کننده های قابل تنظیم (Configurable Controller) در سری های 450، 600، 1200، 1000، 1001 و 1101 به علاوه به همراه کنترل کننده ها با نمایشگر ساده سری 401-400، کنترلرهای چارچوب باز سری 600 OF و کنترل کننده های قابل تنظیم سری 1300 محصولات Gefran در زمینه کنترل کننده ها می باشند. انواع مدل های اجرایی شامل کنترل کننده های تک یا دو لوپه قابل تنظیم و سیستم های برنامه ریزی با نقطه تنظیم دیگر محصولات جفران در این زمینه هستند که خود انواع سری ها و مدل ها را شامل می شوند. مدل های چند کارکردی از دیگر سری محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت هستند. در نهایت نیز کنترلرهای DIN ولو دیگر محصولات این شرکت به شمار می روند. چنان که اشاره شد هر کدام از این دسته ها دارای انواع سری ها و کاربردها می باشند که نیازهای مشتریان مختلف در حوزه های صنعتی و خدماتی متنوع را پوشش می دهند.

در نهایت نیز انواع کنترل کننده های قدرت شامل کنترل کننده های قابل برنامه ریزی قدرت تا 600A، کنترلرهای یکپارچه قدرت و دمای PID و کنترل کننده های چند کاناله قدرت از جمله آن ها محسوب می شوند.

– کنترل کننده حرکت (Motion Control): این سری محصولات شامل درایوهایی می شود که برای کنترل سرعت موتورهای الکتریکی نظیر فن آوری های AC و DC و موتورهای بدون برس در اجزاء اتوماسیون صنعتی پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند. عمده محصولات Gefran در این زمینه را اینورترهای مورد استفاده در صنعت، اینورترهای مورد استفاده در آسانسورها، مبدل های آرماتور DC، تأمین کننده های قدرت AC/DC  ومواردی از این نظیر شامل می شود.

 سنسور (Sensor): سنسورهای تولیدی این شرکت اتوماسیون صنعتی در همه زمینه ها و برای اندازه گیری همه کمیت های فیزیکی قابل استفاده هستند. به همین دلیل هر شاخه صنعتی و خدماتی می تواند از طیفی از گستره متنوع سنسورهای جفران استفاده کند. مبدل ها و فرستنده های فشار صنعتی این شرکت فشار سیالات، مایعات و گازها را در تمامی فیلدهای صنعتی اندازه گیری می کنند. مبدل های موقعیت magnetostrictive و potentiometer از جمله این سری محصولات هستند. سنسورهای فشار ذوب (Melt Pressure Sensor) از سری دیگر محصولات جفران در این حوزه محسوب می شوند که بیشتر در صنعت پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرند و سنسورهای دما و ترموکوپل های Gefran نیز شامل بلوک های ترمینال، کانکتورها، خروجی های کابل و از این قسم می باشند. ترمومترهای مقاومت دیگر انواع سنسورهای دمای این شرکت هستند که مقدار مقاومت شان بر حسب دما تغییر میکند. سنسورهای فشار و دما با تکنولوژی Sensormate، سنسورهای گردشی (Rotary Sensor) و سنسورهای شیب دار از دیگر انواع سنسورهای تولیدی جفران هستند که هر یک به فراخور نیاز مشتری دارای انواع و مدل های متعدد می باشند.

چنان که پیداست این شرکت دارای دامنه متنوعی از سنسورها، سیستم های اتوماسیونی و کنترل کننده و نیز ابزارهای کنترل حرکتی می باشد که پاسخگوی اغلب نیازهای مشتریان در زمینه های مختلف خدماتی و صنعتی است. از طرفی خدمات پس از فروش و مشاوره شرکت اتوماسیون صنعتی Gefran در کنار مراکز توزیع متعدد آن در سطح جهانی به تبدیل این شرکت ایتالیایی به یک برند صاحب نام کمک شایانی کرده است.

گروه صنعتی کاسپین نیز بر حسب گستره بالای تولیدات و خدمات اتوماسیون صنعتی جفران آماده است که نیازهای مشتریان در زمینه مشاوره و معرفی بهترین محصولات این شرکت، تهیه و تأمین محصولات، راهنمایی نصب و راه اندازی، تعمیر و تعویض و خدماتی از این دست را برای مشتریان داخلی فراهم کند تا نیاز ایشان در خصوص محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت تمام و کمال براورده شود.

لازم به ذکر است انواع سنسورهای تولیدی جفران بیشترین حجم از بازار فروش داخلی این محصولات را در بر دارد که نشان گر اقبال مشتریان داخلی به سنسورهای باکیفیت و بادوام این شرکت است.

لینک سایت جفران

   کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,854
فهرست