تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی به نحوی که بتواند با قابلیت های پیشرو و ابتکاری خود بخشی از نیازهای صنعتی در جهان امروز را رفع کند با توجه به رشد فن آوری و شتاب در بهره گیری از تجهیزات اتوماسیون صنعتی در سال های اخیر امری دشوار می نماید. شرکت GE AUTOMATION یکی از برندهای تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی است که توانسته است با تقبل این دشواری، بازار جهانی را تحت تأثیر محصولات خود قرار داده و نظر مثبت مشتریان در زمینه تولیدات خود را جلب کند. این شرکت تولید کننده نرم افزارهای صنعتی، سیستم های کنترلی و سیستم های محاسباتی است که اتصال، بازرسی، آنالیز، پیش بینی و بهینه سازی فرایندها را پشتیبانی می کنند.

عمده بهره گیرندگان محصولات اتوماسیون صنعتی Ge automation صنایع ساخت خودرو، نفت و گاز، خطوط مترو، آب و آب فاضلاب هستند. با تولیدات این شرکت آمریکایی که در سال ۱۹۸۶ تأسیس شد می توان به هوشمند کردن تجهیزات خودرو کمک شایانی کرد. تجهیزات اتوماسیونی این شرکت جهت بازرسی و مونیتورینگ فرایندهای نفتی و گازی از جمله مواردی است که در ایران نیز به اقتضای نقش این صنایع در کشور بسیار کارآمد می نمایند. همچنین با استفاده از محصولات اتوماسیون صنعتی GE می توان کمک شایانی به کاهش هدر رفت و مصرف آب و فرآورده های مربوط به آن کرد. البته گستره بهره گیری از محصولات GE فراتر از این است و موارد ذکر شده فقط برخی از حوزه های صنعتی بهره گیرنده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی این شرکت را پوشش می دهند.

محصولات GE به طور عمده در فیلدهای مختلف قابل طبقه بندی هستند. سیستم های کنترلی تولیدی این شرکت عملکرد با دقت و باکیفیت و قیمت تمام شده بسیار پایینی دارند و از این رو بسیار مقرون به صرفه اند. رابط های انسان ماشین یا HMI تولیدی این شرکت آمریکایی نیز به خوبی و بدون اختلال فرایندهای کنترلی ماشین ها را بدون هدر رفت زمان به انجام می رسانند. کامپیوترهای صنعتی GE automation نیز برای کار در محیط های صعب و خشن عملکرد و قابلیت بسیار بالایی دارند. رابط های اپراتور دیگر طبقه بندی محصولات GE می باشند که در زمینه های OEM و صنعت کاربرد گسترده ای دارند. مونیتورها، PC ها و نرم افزارهای کنترلی هم جزو طبقه بندی محصولات این شرکت هستند که قابلیت اتصال، پایش و پردازش بالایی دارند.

حال، و از آن جا که گروه صنعتی کاسپین نمایندگی فروش محصولات GE AUTOMATION را در اختیار دارد به معرفی دقیق تر عمده محصولات این شرکت می پردازیم تا مشتریان گرامی شناختی جامع تر از انواع سری ها و مدل های محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت کسب کنند:

سیستم های کنترلی (Control System): سیستم های کنترلی بهترین نقش در اتصال و کنترل اتصال اینترنت داده ها را دارا هستند. این سیستم ها اطلاعات ماشین را به سطح سازمانی متصل می کنند و با استفاده از رابط های اپرتوار فرایندها را به پیش می برند. از این رو می توانند در افزایش کارایی سیستم ها، شناوری و انعطاف پذیری شان و کاهش ریسک نقش بالایی را ایفا کنند. کنترل کننده های اتوماسیون قابل برنامه ریزی، سیستم های امنیت کابردری و فرایندی، سیستم های توزیعی I/O، و سیستم های کنترل کننده توزیعی از جمله محصولات GE در این فیلد محسوب می شوند. هر یک از این تجهیزات مکانیزم خاص خود و انواع مدل ها را شامل می شوند؛ کنترل کننده های اتوماسیون قابل برنامه ریزی در مدل های RX3i 330 CPU ،RX3i CPL410 ،RX3i CPE 400 و RSTi-EP CPE100 تولید و به مشتریان عرضه می شوند. سایر کنترل کننده های GE هم به همین ترتیب در مدل های مختلف روانه بازار می شوند.

– ماژول های COM Express: ساختار مکانیکی ارتقا یافته این محصولات باعث محافظت از ماژول و عملکرد بهینه آن در مقابل متغیرهایی نظیر مواد شیمیایی، دمای بالا، محیط های آلوده و صعب و گرد و خاک می شود. این ماژول ها نیز در انواع Bcom6-l1800 ،mCOM10-L1500 و bCOM6-L1400 تولید می شوند.

– رابط انسان ماشین (HMI): رابط های انسان ماشین (Human Machine Interface) از مهم ترین تجهیزات اتوماسیون صنعتی به شمار می آیند که نقش زیادی در اتوماتیزه کردن فرایندهای مکانیکی ضمن حفظ نظارت و بازرسی نیروی انسانی ایفا کرده اند. با استفاده از این تجهیزات هم دقت فرایندها افزایش می باید، هم خطای نیروی انسانی رفع می شود، هم سرعت فرایندها به طرز محسوسی بالا می رود و هم نظارت نیروی انسانی بر فرایند سر جای خود باقی می ماند. با توجه به این طیف گسترده قابلیت کاربردی، محصولات GE automation هم دارای تنوع و قابلیت های بالایی می باشند. این HMI ها در مدل های Proficy HMI/SCADA و GE HMI/SCADA تولید می شوند.

– سیستم های ارتباطات صنعتی (Industrial Communication): تجهیزات ارتباطات صنعتی GE بهترین سرویس جهت ارتباط میان فرایندها و دپارتمان های صنعتی را برقرار می کنند. شبکه های ارتباطی قدرتمندی که توسط این تجهیزات ایجاد می شود به گونه ای طراحی شده است که پاسخگوی نیازهای واحدهای مختلف صنعتی نظیر صنایع انرژی، نفت و گاز، معدن، آب و آب و فاضلاب و حمل نقل باشد. مودم های وایرلس صنعتی از جمله این تجهیزات هستند که قدرت و ظرفیت بالایی را دارند. شبکه های نوری، فن آوری های پهنای باند PLC با قدرت بالا، سوئیچ و مبدل اترنت و خدمات تخصصی ارتباطی، فن آوری هایی هستند که شرکت GE automation در ارائه آن ها به مشتریان اعتبار بالایی دارد.

– کامپیوترهای صنعتی (Industrial Computer): کامپیوترهای صنعتی GE انعطاف پذیری بالایی در تبادل داده ها و یکسان سازی اطلاعات مربوط به فرایندهای مختلف یک مجموعه دارند و می توانند با سرعت پردازش بالا ضمن یکپارچه سازی فرایندها، پایش و مونیتورینگ، برنامه ریزی فرایندها را تسهیل کنند. مدل های RXi ،RXi2-EP ،RXi-XP و RXi2-UP از جمله تولیدات این شرکت آمریکایی محسوب می شوند.

– رابط اپراتور (Operator Interface): این محصولات نیز کارایی، انعطاف پذیری، هوشمندی و مشتری مداری را پشتوانه فنی خود دارند و در تسریع مدیریت، اجرای فرایندها و تصمیم سازی هوشمند بدون هدر رفت زمان بسیار یاری رسان خواهند بود.

 نرم افزارهای کنترلی: این محصولات نیز با ارائه گزارش ها و داده های دقیق، شفاف و فنی به بهترین کیفیت و بدون تأخیر زمانی، نقش حائز اهمیتی در پیشبرد دقیق تر و در عین حال سریع تر فرایندها ایفا خواهند کرد. نرم افزارهایی نظیر Machine Edition و ControlST از جمله این محصولات اند.

شرکت GE automation علاوه بر محصولات فوق، انواع مدل ها و سری های سوئیچ اترنت صنعتی (Industrial Ethernet Switch)، سیستم کنترل اینترنت صنعتی، تجهیزات مونیتور و PC پنل و مواردی از این دست را تولید می کند و از این رو یکی از متنوع ترین و باکیفیت ترین برندها در زمینه تجهیزات اتوماسیون صنعتی به شمار می رود. دوام بالا، قابلیت عملکردی، تناسب محصولات با محیط های خشن و حاوی مواد و گرد و خاک، کیفیت بالا و سهولت در تأمین و تهیه محصولات این شرکت، برند GE automation را، تولید کننده ای صاحب نام و دارای شهرت جهانی کرده است.

گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات شرکت آمریکایی GE automation آماده است سفارشات شما در زمینه تأمین محصولات بالا را دریافت نموده و ضمن ارائه خدمات مشاوره در تمامی زمینه های مرتبط، نیازهای مشتریان را در کمترین زمان ممکن براورده سازد.

لینک سایت GE

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 808
فهرست