در بخش پیشین به معرفی برخی از محصولات و قطعات الکترونیکی که توسط گروه صنعتی کاسپین تأمین می شوند پرداختیم. قطعات الکترونیکی نظیر آی سی (IC)، گیت منطقی (Logical Gate)، آمپلی فایر (odd amp)، تایمر (Timer)، تنظیم کننده ولتاژ (Voltage Controller)، کنترلر موتور (Motor Controller)، میکرو کنترلر (Microcontroller)، میکرو پروسسورها یا ریز پردازنده ها (Microprocessor) و FPGA از برندهای مختلف، از جمله محصولاتی هستند که گروه صنعتی کاسپین آماده است در صورت نیاز مشتریان در اختیار ایشان قرار دهد.

در ادامه به معرفی برخی دیگر از محصولاتی می پردازیم که خدمات تأمین و تحویل آن توسط گروه صنعتی کاسپین به انجام می رسند. گروه صنعتی کاسپین قادر است در صورت نیاز شما مشتریان گرامی به هر یک از این محصولات کلیه مراحل را به انجام رسانده و در نهایت با نازل ترین قیمت و در کمترین زمان قطعه الکترونیکی مورد نظر را در محل مورد نظرتان تحویل دهد. در صورتی که آشنایی با فرایندهای نصب و راه اندازی، و دستورالعمل کار با قطعه را ندارید نیز ما فرایندهای مذکور را خود بر عهده می گیریم و فرایندهای نصب و راه اندازی را به انجام می رسانیم. خدمات گارانتی و پس از فروش محصولات نیز بخشی از تعهدات گروه صنعتی کاسپین محسوب می شود که بسته به موارد مندرج در خود محصول، در اختیار مشتریان گرامی قرار داده می شود. برخی از محصولات و قطعات الکترونیکی که توسط گروه صنعتی کاسپین ارائه و تحویل داده میشوند را می توان به شرح زیر برشمرد:

 انواع مقاومت (Resistor): مقاومت قطعه ای الکترونیکی است که در مقابل جریان مقاومت می کند و مانع از جریان الکترونیکی می شود. از این ابزار برای کنترل و مدیریت جریان و ولتاژ استفاده می شود. با استفاده از مقاومت ها می توان جریان را کم و زیاد کرد، سطح سیگنال ها را تنظیم کرد و به میزان دلخواه مورد نظر خود رساند، ولتاژ را تقسیم و توزیع کرد، و از طریق آن ها انرژی ها را تبدیل و تنظیم کرد. لازم به ذکر است فن آوری های این قطعات الکترونیکی اجازه تنظیم و متعاقب آن عملکرد خودکارشان را به آن ها می دهد.

 انواع خازن (Capacitor): خازن ها به عنوان مخازن یا ابزارهای الکترونیکی ذخیره جریان نیز در صنایع مختلف دارای کاربرد هستند. خازن ها در انواع ثابت، سرامیکی، ورقه ای، کاغذی، پلاستیکی، الکترولیتی، متغیر و … در بازار قطعات الکترونیکی ارائه می شوند. بدیهی است که هر کدام از این خازن ها دارای کاربرد خاص خود هستند و می بایست متناسب با شرایط کاری، خازن مناسب با فرایند تهیه و مورد استفاده قرار گیرد.

– تریستور (Thyristor): این ابزار یک نیمه رساناست که در انواع مختلف نظیر خاموش شونده با گیت و کنترل شوند با نیمه رسانای اکسید فلز، تریستورهای کنترل فاز، تریستور کلید زنی سریع، دوجهته، هدایت معکوس و … در بازار ارائه می شود. گروه صنعتی کاسپین آماده است در انتخاب بهترین و کارآمدترین نوع تریستور متناسب با نیاز صنعتی واحد تولیدی یا خدماتی راهنمایی های لازم را در خدمت مشتریان گرامی قرار دهد.

– کریستال (Cristal):  کریستال ها کاربرد گسترده در صنایع مختلف دارند و کمتر ابزاری را می توان یافت که دارای عملکردهای خودکار است و به نحوی از کریستال ها در پیشبرد فرایند خود استفاده نمی کند. کریستال ها دارای انواع و کاربردهای مختلف و متنوع هستند. عمده ترین استفاده ای که در صنعت از کریستال می شود حفظ فرکانس سیگنال در یک کمیت مشخص است. کریستال ها این کار را به دقیق ترین شکل ممکن انجام می دهند و مانع تخریب فرایند می شوند. تولید الکتریسیته و تولید نوسان از کارکردهای سایر انواع کریستال محسوب می شود که گروه صنعتی کاسپین آماده است بر حسب سفارش مشتریان محترم هر کدام از نیازها را به بهترین شکل ممکن پاسخ دهد.

 انواع اسیلاتور (Oscillator): اسیلاتورها یا نوسان سازها از دیگر قطعات الکتریکی می باشند که گروه صنعتی کاسپین نمایندگی فروش، توزیع و سایر خدمات آن ها را بر عهده دارد. اسیلاتورها ابزارهایی هستند که با تبدیل جریان الکترونیکی مستقیم به متناوب سیگنال نوسانی ایجاد می کنند و به این ترتیب در صنایع مختلف و در زمینه های کاری متنوع می توان از آن استفاده کرد. اسیلاتورها در صنایع مخابراتی بیشترین کاربرد را دارند، اما در سایر زمینه ها نظیر تعیین فرکانس میکروکنترلرها و بسیاری حوزه های دیگر نیز قابل استفاده اند.

– کانکتور (Connector): کانکتورها ابزارهای الکترونیکی هستند برای انتقال جریان از یک ابزار و دستگاه به ابزار یا دستگاه دیگر. از دم دستی ترین ابزارهای روزمره گرفته تا پیچیده ترین تجهیزات و فرایندهای صنعتی با کانکتورها به نحوی سر و کار دارند. از اتصال مونیتور به کامپیوتر، تا اتصال ابزار و قطعات تابلوهای اتاق های کنترل و سایر موارد، کانکتورهای الکترونیکی به نحوی قابل استفاده اند. همین حجم بالا و نیاز کاربردی گسترده ای که صاحبان صنایع و خدمات به این محصول دارند باعث استقبال روزافزون مشتریان از این سری قطعات الکترونیکی شده است.

 کرنش سنج (Strain Gage): کرنش سنج از دیگر قطعات الکترونیکی است که خصوصا در صنایع ساخت و ساز کاربرد زیادی دارد. همچنین حوزه های نفتی و گازی برای بازرسی خطوط لوله و سایر تجهیزات انتقال می توانند از این دست تجهیزات بهره بالایی ببرند. با استفاده از این ابزار تنش را نیز می توان اندازه گیری کرد. کرنش سنج ها در انواع Linear ،T Rosettes ،Half Bridge ،Double Linear ،Single Shear ،Double Shear ،Full Bridge و Membrane Rosettes تولید می شوند. مشتریان می توانند بر حسب نوع نیاز و کاربردی که صنعت خاص مد نظرشان می طلبد، سفارشات خود را ارائه دهند.

گروه صنعتی کاسپین در زمینه ارائه خدمات مربوط به قطعات الکترونیکی آمادگی کامل برای انجام هر گونه سرویسی را برای مشتریان گرامی را اعلام می کند. ما با توجه به تیم های مجرب مهندسی و بازرگانی، ضمن بازدید از مجتمع های صنعتی و واحدهای خدماتی، نیاز سنجی های لازم برای ارتقای فن آوری تجهیزات و فرایندها را به انجام رسانده و در صورت رضایت مشتریان، تمامی خدمات بعدی اعم از تأمین و تحویل قطعات الکترونیکی، نصب و راه اندازی آن ها روی دستگاه ها و ماشین آلات، و سایر خدمات پس از تحویل را ارئه می دهیم.

کافی است از مجاری ارتباطی مندرج در سایت تماس حاصل نموده و نسبت به نیازها خود در هر سطح اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار دهید تا امکان سنجی ها و نیازسنجی های لازم را به اطلاع برسانیم.

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

4.5/5 - (2 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 891
فهرست