گروه صنعتی کاسپین تأمین کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی، قطعات الکترونیکی و سایر تجهیزات فناورانه متناسب با سطح تکنولوژی روز دنیاست. نیازهای روزافزون مشتریان جهت اتوماتیزه کردن و خودکار کردن فرآیندها، خطاناپذیرسازی و تسریع فرآیندها از طریق کاهش دخالت نیروی انسانی و افزایش دقت فرآیندها با توجه به پیچیده شدن مکانیسم های عملکردی محصولات گروه صنعتی کاسپین را مجاب کرده است با تشکیل تیم های مهندسی و بازرگانی قوی بهترین پاسخ را به این دست نیازها ارائه دهد. مطالعه بازار و برندهای معتبر و تحقیق در زمینه کیفیت و قیمت محصولات این برندها از جمله دستور کارهای اصلی گروه صنعتی کاسپین بوده است که این سازمان را به گزینش و گلچین کردن بهترین تولیدکنندگان متناسب با نیاز و اقتضائات مشتریان داخلی سوق داده است. تأمین محصولات متنوع و باکیفیت برند کاگنکس از جمله خروجیهای این اقدامات بوده است.

شرکت کاگنکس تولیدکننده انواع سیستم های دیداری، نرم افزارها، سنسورها و بارکدخوان های صنعتی مورد استفاده برای اتوماسیونی کردن فرآیندهای تولید است. این محصولات به بهبود کیفیت محصول کمک می کنند، خطاهای تولید را از بین می برند، هزینه های تولید را کاهش می دهند و در نهایت محصولی باکیفیت و مطلوب مشتری با قیمت مقرون به صرفه به بازار ارائه می دهند. عمده کاربرد محصولات cognex تشخیص عیوب و مغایرتها در تولید، نظارت و بازرسی خودکار خطوط تولید، ردیابی، مرتب سازی و شناسایی قطعات در فرآیندهاست.

شرکت کاگنکس در سال 1981 در آمریکا تأسیس شد و اولین سیستمهای دیداری خود را در سال 1982 تولید کرد. این محصول قادر به خواندن، تأیید و اطمینان از کیفیت حروف، اعداد و علائمی بد که روی قطعات درج می شدند. این شرکت به مرور دامنه فعالیت ها و تنوع محصولات خود را بالاتر بود و با توسعه بازار به یک برند معتبر جهانی تبدیل شد، به طرزی که در حال حاضر مشتریان و صاحبان صنایع داخلی نیز نسبت به کیفیت و دوام محصولات cognex شناخت و رغبت دارند.

کاربردهای محصولات کاگنکس

تمامی صنایع می توانند برای بازرسی خودکار فرآیندها، شناسایی و ردیابی و کنترل تولید از محصولات کاگنکس بهره ببرند. عمده زمینه های کاربردی محصولات این شرکت به شرح زیر می باشد:

 • تجهیزات اتوماسیون و ساخت دستگاه
 • صنایع خودرو
 • محصولات مصرفی
 • صنایع الکترونیک
 • ابزارهای الکتریکی
 • صنایع غذایی
 • پشتیبانی و لجستیک
 • دارویی و پزشکی
 • امنیت محصول
 • نیمه هادی ها
 • صنایع تنباکو و دخانیات

 

محصولات کاگنکس

کاگنکس تولیدکننده محصولات متنوع در مدلهای متنوع و متناسب با نیازهای متفات واحدهای صنعتی است. در ادامه برای آشنایی بیشتر به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

سنسورهای دیداری: سنسور دیداری برای خطا ناپذیرسازی فرآیندهای تولیدی بسیار مثمرثمر است. طبقه بندی، کشف عیوب، شمارش قطعات و تأیید مونتاژ محصول از جمله کاربرد های سنسورهای دیداری است. این محصولات نسبت به دیگر انواع سنسور نظیر سنسور فوتوالکتریک، سنسور لیزری و سنسور مجاورتی توانایی بیشتری دارند. سنسورهای دیداری از فرآیند عکس برداری کرده و داده های تصویری را بر اساس معیارهای کنترلی بازرسی می کنند.

– سیستمهای دیداری دوماشینه: این محصولات ایرادات را از فرآیند حذف می کنند، مونتاژ را تأیید می کنند و اطلاعات را در فرآیند تولید بازرسی و پایش می نمایند. سیستمهای دیداری دو ماشینه در سری in-Sight و در مدلهای 3800، 2800، D900 ،9902L ،9000 ،8000 و 7000 تولید و روانه بازار می شوند. هر یک از این مدلها ویژگیها و مقیاسهای خاص خود را داشته و بسته به نوع صنعت انتخاب و گزینش می شوند.

– سیستمهای دیداری سه ماشینه: این دستگاه ها برای اندازه گیری و کنترل مشخصات کیفی سطح بالا جهت بازرسیهای سه بعدی بکار می روند. این محصولات سطوح حجمی را به صورت سه بعدی اسکن کرده و بر اساس داده های کنترلی دقیق ترین کنترل ها و مکانیزم های تشخیصی را در خصوص مشخصات قطعات ارائه می دهند. سیستمهای دیداری سه بعدی در مدلهای In-Sight 3D-L4000 ،3D-L4000 with VisionPro و سری 3D-A5000 تولید و به بازار ارائه می شوند.

– بارکدخوان: بارکدخوان ها تجهیزاتی هستند که اطلاعات موجود در بارکد را می خوانند و ذخیره می کنند. این ابزارها برای تسریع فرآیند های تولید و لجستیک بسیار کاربردی هستند، که حجم وسیعی از داده های موجود در بارکد را با سرعت و دقت کامل خوانده و ضبط می کنند. این تجهیزات برای شناسایی و ردیابی محصولات  وقطعات در زنجیره تأمین بسیار پرکاربرد هستند و امروزه مخصوصا صنایع خط تولید انبوه به وفور از این تکنولوژی بهره می برند. افزایش چشمگیر دقت، سرعت و کاهش قیمت تمام شده فرآیند از مزایای اصلی بارکدخوان هاست. بارکدخوان های cognex در سری DATAMAN و در مدلهای 380، 80، 470، 370، 280، 150، 580 و 70 تولید و به مشتریان ارائه میشوند.

– اسکنرهای بارکدخوان هندهلدی یا بدون سیم: از دیگر تجهیزات تولیدی کاگنکس است که به جهت سیار بودن دستگاه قابلیت استفاده گسترده دارند. این محصولات برای خواندن بارکد در انبارهای بزرگ، در توزیع بصورت خرده فروشی و عملیات های کوچک با تراکم بالا بسیار مفیدند.

– تأییدکننده های بارکد: این محصولات برای تطبیق و تأیید بارکد استفاه میشوند. تأییدگرهای بارکد کاگنکس از سیستم نوری با حداکثر کیفیت بهره میبرند، دارای الگوریتم های پیشرفته و در عین حال نرم افزار ساده هستند که عطف توجه شرکت به رعایت استانداردهای کیفی در ضمن بهره گیری ساده مشتری و اصل مشتری مداری را نشان می دهد. این محصولات نیز در سری DATAMAN و در مدلهای 475V، 475VS آفلاین، تأییدگر بارکد وب اسکن، سری دیتامن 8072V و سری In-Sight 7905V تولید  وبه مشتریان عرضه می شوند.

تجهیزات مربوط به لجستیک: تجهیزات کاگنگس به افزایش توان عملیاتی و انجام فرآیند لجستیک بصورت پیشرفته کمک می کنند. این کمک شامل کاهش هزینه های انبارداری، تسریع و خطاناپذیرسازی فرآیند شناسایی، ردیابی و تسهیل انبارگردانی است. در این راستا اسکنرهای بارکدخوان بیشترین نقش را ایفا می کنند. این محصولات می توانن اسکن را به صورتهای تصویری، سیستم های اسکن پالت، تونل های دید ماژولار و نظیر آن انجام دهند. اتوماسیون لجستیک یکی از فنون پرکاربرد برای به حداکثر رساندن فرآیند انبارداری و توزیع محصول در بازار است. این مهم خصوصاً در مورد محصولاتی که تاریخ انقضای کوتاهی داشته و می بایست به سرعت در بازار توزیع شوند دارای اهمیت بالاست.

لیست فوق، اشاره ای خلاصه بر عمده محصولات و خدمات شرکت cognex بود که نشان داد هر صنعتی به فراخور نوع محصولات و خدمات می تواند از محصولات متنوع کاگنکس بهره ببرد. گروه صنعتی کاسپین نیز به فراخور مطالعه بازار و برندها و همچون اخذ بازخورد از مشتریان داخلی با برند کاگنکس آشنا شد و ضمن برقراری ارتباط با مراکز فروش و توزیع این شرکت در منطقه و کشورهای مختلف تأمین محصولات متنوع این شرکت را در دستور کار قرار داد. مشتریان گرامی می توانند ضمن تماس با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین از خدمات مشاوره ما در زمینه انتخاب محصول متناسب با نیاز خود، و سایر خدمات شامل استعلام قیمت، تأمین و تحویل در محل و دیگر خدمات پس از تحویل در اسرع وقت اطلاعات کافی را حاصل فرمایند.

 

لینک سایت cognex

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (2 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 345
فهرست