شرکت بیمکس (BEAMEX) تولید کننده انواع ابزارهای کالیبراسیون در صنایع دارویی، ژنراتورها و نیز صنایع شیمیایی قلمداد می شود. این شرکت فنلاندی در سال ۱۹۷۵ فعالیت خود را در زمینه تولید ابزارهای کالیبراسیون آغاز کرد و با توجه به سیاست ها و رویه های نوآورانه توانست تجهیزاتی بسیار دقیق با طول عمر مناسب و ضریب خطای حداقلی تولید کند، به طوری که ظرف مدت زمانی کوتاه بیمکس تبدیل به یکی از بزرگ ترین برندهای جهانی در زمینه تولید تجهیزات و دستگاه های کالیبراسیون گردید. تجهیزات کالیبراسیون جزو زیر مجموعه ابزارهای دقیق بوده و به منظور کالیبره کردن ابزارها و دستگاه های اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا ابزارهای اندازه گیری متغیرهای فنی و صنعتی به مرور و ضمن کارکرد، دقت خود را از دست می دهند و از این رو نیاز به کالیبراتورهایی وجود دارد که دقت را به این ابزارها باز گردانند.

با توجه به اعتباری که شرکت بیمکس (Beamax) در سرتاسر جهان کسب کرده است، در حال حاضر دارای شعبه ها، مراکز فروش و ارائه خدمات متعدد در کشورهای مختلف دنیاست و از این رو هیچ یک از مشتریان در نقاط مختلف دنیا محدودیت چندانی برای دسترسی به محصولات کالیبراتور شرکت بیمکس ندارد. گروه صنعتی کاسپین نیز از ارائه دهندگان محصولات و خدمات این شرکت فنلاندی محسوب می شود و آماده است مشتریان گرامی را در تمامی زمینه های مرتبط به محصولات تولیدی این شرکت راهنمایی نماید.

اصلی ترین محصولات، یا تجهیزات کالیبراتور تولیدی شرکت بیمکس را می توان به شرح زیر برشمرد:

– کالیبراتور فشار (Pressure Calibrator): کالیبراتورهای فشار تولیدی شرکت Beamex ابزارهای قابل حمل در محل هستند. فرایند اندازه گیری فشار در این دستگاه ها از طریق ماژول های داخلی یا خارجی انجام می شود و به این ترتیب به کارکرد دستگاه قابلیت انعطاف پذیری بالایی را می دهد. این دستگاه ها قابلیت عملکرد تا فشار ۱۰۰۰ بار را دارند و از آن جا که کل متغیرهای مربوط به فشار توسط ماژول های شرح داده شده انجام می شوند، دیگر با استفاده از این تجهیزات شرکت بیمکس نیازی به استفاده از ماژول های چندکار نیست.

مدل MC6 از این محصولات را می توان با ۴ ماژول فشار با حداکثر دقت ساخت و می توان آن را با ماژول های فشار خارجی قابل تغییر مورد استفاده قرار داد. این تجهیزات می توانند با کنترل کننده های اتوماتیک فشار مرتبط شوند تا کالیبراسیون به صورت تمام اتوماتیک انجام شود. مدل های MC4 و MC2 دیگر محصولات بیمکس در این زمینه محسوب می شوند.

– کنترل کننده فشار (Pressure Controller): دیگر محصول بیمکس محسوب می شود که در مدل های کارگاهی و قابل حمل تولید و به مشتریان عرضه می شود. از این دستگاه ها هم می توان به تنهایی استفاده کرد و هم می توان آن را به کالیبراتورها متصل کرد تا فرایند کالیبراسیون به صورت اتوماتیک انجام شود. دستگاه های کنترل فشار مدل POC8 از جدیدترین این سری محصولات شرکت Beamex هستند که فرایند کالیبراسیون را دقیق، حساس و البته بسیار ساده به پیش می برند. از این ابزار هم می توان به تنهایی و هم در فرایندهای پیچیده تر، در کنار سایر تجهیزات بیمکس استفاده کرد. پمپ های کالیبراسون PG از دیگر کنترل کننده های فشار این شرکت به شمار می روند که از طریق شان می توان به راحتی فشار لازم برای کالیبراسیون را تولید کرد. میز کالیبراسیون MCS200 از دیگر محصولات Beamex است که در کارگاه ها و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از میزهای کالیبرسیون می توان به انحناء متفاوت و برای فشارهای مختلف استفاده کرد.

– کالیبراتور دما (Temperature Calibrator): از این محصولات می توان در زمینه های متنوع نظیر کالیبراسیون سنسور دما استفاده کرد. این شرکت همچنین کالیبراتورهای الکتریکی دما را نیز تولید می کند که می تواند در کالیبراسیون انواع سنسورهای دما مورد استفاده قرار گیرد. کالیبراتورهای دمای FB از جمله این سری از محصولات بیامکس هستند که استفاده در محل دارند. این محصول در سایز کوچک و کم جا تولید شده و به این ترتیب قابلیت حمل آسانی دارد. ضمن متصل کردن این محصول با کالیبراتور MC6 و نرم افزار کالیبراسیون CMX می توان فرایند کالیبراسون را به صورت اتوماتیک به انجام رساند. کالیبراتور دمای MB دیگر محصول بیمکس در این زمینه است که دارای دقت بسیار بالا بوده و استفاده در محل دارد. این محصول نیز ضمن اتصال به نرم افزارها و کالیبراتورهای Beamex کالیبراسیون را به صورت خودکار به انجام می رساند.

– کالیبراتور بلوک خشک (Dry Block Calibrator): این محصولات قابلیت حمل و جابحایی ساده و سریع داشته، و بلوک های دمای بسیار دقیق را برای استفاده های آزمایشگاهی دارا می باشند. بلوک دمای FB Field ،MB Metrology، و پراب مرجع هوشمند RPRT از جمله این دسته محصولات قلمداد می شوند.

– کالیبراتور الکتریکی (Electrical Calibrator): شرکت بیمکس ارائه دهنده انواع کالیبراتور الکتریکی خصوصاً برای سیگنال های DC مرتبط به کالیبراسیون فرایندهاست. مدل های MC6 ،MC6-Ex ،MC4 و MC2 از سری کالیبراتورهای تولیدی این شرکت هستند که در زمینه کالیبراسیون الکتریکی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این سری محصولات اندازه گیری و شبیه سازی کمیت هایی نظیر ولتاژ، جریان، فرکانس و پالس ها را پشتیبانی می کنند.

– کالیبراتورهای چند کارکرده (Multi-Functional Calibrators): با استفاده از این سری محصولات شرکت بیمکس دیگر نیاز به این نیست که مشتریان برای کالیبره کردن ابزار اندازه گیری خود به چندین دستگاه و ابزار نیاز داشته باشند. با استفاده از کالیبراتورهای چند کاره beamex می توان سیگنال های الکتریکی، دما و فشار را اندازه گیری و تولید کرد. چنان که پیش تر نیز اشاره شد کالیبراتورهای MC6 و MC6-Ex و MC4 و MC2 از این جمله اند.

– کالیبراتور مستندسازی (Documenting Calibrator): برخی از کالیبراتورهای تولیدی Beamex دارای حافظه داخلی بوده و به این ترتیب متغیرها و سیگنال ها را ثبت و ذخیره می نمایند. مزیت این محصولات این است که نیاز نیست کاربر برای جمع آوری داده ها از کاغذ و ابزارهای دستی استفاده کند و این امر می تواند به تصحیح فرایند کمک شایانی بکند.

– کالیبراتور فرایند (Process Calibrator): این محصولات برای صنایع فرایندی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت فنلاندی بیمکس (Beamex) در فرانسه، آلمان، آمریکا و بریتانیا دارای شرکت های تابعه است و در چین، هند، امارات و عربستان نیز دفاتر شعبه ای دارد. از این رو این شرکت قادر است دامنه گسترده بازار محصولات خود را به خوبی مدیریت کرده و آخرین و به روزترین نیازهای مشتریان را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد. این امر هم به تسهیل رابطه تولید کننده با مشتری انجامیده، و هم به ارتقا و به روز کردن محصولات این شرکت کمک می کند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات بیمکس (Biamex) آمادگی دارد مشتریان را در خصوص خدمات و محصولات این شرکت فنلاندی راهنمایی و همراهی نموده و نیازهای ایشان را در اسرع وقت تأمین نماید.

لینک سایت بیمکس

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

4.5/5 - (2 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,277
فهرست