شرکت بامر (Baumer) از دیگر برندهای تولید کننده تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق به شمار می رود. پس از معرفی برخی از برندهای صاحب نام تولید کننده ابزار دقیق که گروه صنعتی کاسپین نمایندگی شان را بر عهده دارد و در نوشتارهای پیشین بدان ها اشاره رفت، در این نوشتار به معرفی برند بامر، زمینه های فعالیت، کاربردها و نیز محصولات این شرکت پرداخته می شود. این شرکت در سال ۱۹۵۲ در کشور سوئیس تاسیس شد و موفق به تولید ۵۰۰ سری میکرو سوئیچ های مونیتورینگ و کنترل محصولات گردید. این شرکت به مرور فعالیت های خود در زمینه گسترش محصولات و توسعه بازار را ادامه داد به طوری که در حال حاضر تولید کننده انواع تجهیزات دقیق نظیر سنسور؛ سنسور زاویه ای، فن آوری های اندازه گیری فرایندی و سایر ابزارهای دقیق در زمینه های صنعتی می باشد و محصولات این کشور در سرتاسر جهان توزیع می شوند.

اشاره شد که محصولات ابزار دقیق شرکت بامر در زمینه های مختلف قابلیت کاربردی دارند که اهم شان را می توان به شرح زیر برشمرد:

– صنایع لبنی:  سنسورهای تولیدی بامر در پردازش فرایندها و بسته بندی محصولات نقش حائز اهمیتی دارند.

– فن آوری های تغذیه: در این فیلد نیز شرکت بامر تولید کننده سنسورهای کارآمد با حداکثر کارایی است.

– صنایع فولاد و آهن: اینکودرهای بامر در تدقیق عملکردی فرایندهای مربوط به صنایع آهن و فولاد می توانند مثمر ثمر باشند.

– صنایع خودرو: در این زمینه نیز سنسورهای قدرتمند بامر کارآمد هستند.

– صنایع بسته بندی

– کنترل کیفیت: از گسترده ترین کاربردهای ابزار دقیق تولیدی Baumer استفاده از آن ها در کنترل کیفی محصولات در واحدهای صنعتی مختلف است. این ابزارها داده هایی دقیق در اسرع وقت به واحد مربوطه ارائه می دهند و می توانند نقشی حائز اهمیت در کنترل محصولات واحد صنعتی ایفا کنند.

– صنایع ریلی

– رباتیک

چنان که پیداست سنسورها اصلی ترین محصولات Baumer در زمینه های صنعتی و خدماتی مختلف به شمار می روند اما دامنه محصولات این شرکت بسیار گسترده و زمینه های کاربردی این محصولات نیز بسیار وسیع تر از موارد برشمرده شده فوق است. در ادامه به معرفی برخی از محصولات این شرکت سوئیسی می پردازیم:

 تجهیزات کشف و ردیابی اشیاء: این محصولات شامل سنسورها، سوئیچ های مجاورتی و موانع روشنایی برای کشف اشیاء و موضوعات می باشند. سنسورهای مجاورتی القایی عمده ترین این محصولات قلمداد می شوند که قابلیت شناسایی اشیای فلزی بدون تماس را دارد. این محصول بسیار کوچک است و دارای سیستم پردازش الکتریکی کاملا یکپارچه است ولی قدرت ردیابی و کشف تا مسافت های بالا را داراست. سنسورهای فوتوالکتریک بامر ضمن سایز کوچک دارای فن آوری هوشمند بوده و تنظیمات و عملکرد ساده ای دارند. سنسورهای فیبر نوری، سنسورهای خازنی، سنسور فوتوالکتریک و سنسور مغناطیسی و سیلندری از دیگر محصولات این شرکت هستند. همچنین سوئیچ های مکانیکی دقیقی Baumer نیز دارای دقت بالا و در حد ۱ میکرومتر بوده، طراحی کم جا و متناسب با شرایط محیطی دارند.

– تجهیزات اندازه گیری مسافت: در این زمینه نیز بامر تولید کننده انواع ابزارهای دقیق شامل سنسورهای مسافت است. سنسور مسافت سنج نوری، سنسور مسافت سنج اولتراسونیک سنسورهای رادار، سنسورهای مسافت سنج القایی، سنسورهای مغناطیسی خطی، اینکودرهای اندازه گیری، اینکودرهای کابلی و سایر ادوات و لوازم جانبی از جمله تجهیزات اندازه گیری مسافت شرکت بامر هستند که در مدل ها و انواع متفاوت با دقت و عملکرد بسیار بالا تولید و توزیع می شوند.

 سنسورهای دو بعدی و سه بعدی: این سنسورها قابلیت اندازه گیری دقیق چندین متغیر را دارا می باشند و بر حسب همین تنوع کارکردی دارای قابلیت های بالایی می باشند. اطلاعات طول، عرض، درازا، فاصله ها و لبه ها توسط این تجهیزات با دقت بالا اندازه گیری می شوند. شرکت بامر در این زمینه نیز سنسورهای PosCon ،Light-Band و VeriSens Vision را تولید و به بازار ارائه می دهد.

 دوربین های صنعتی و پردازشگرهای تصویر: این سری محصولات Baumer دارای کیفیت و شفافیت و نیز دقت و دوام بسیار بالایی هستند. دوربین های صنعتی تولیدی این شرکت دارای دقتی تا ۴۸ مگاپیکسل بوده و دارای دوربین هایی با قابلیت پردازش تصیویر می باشند. نرم افزارها و کیت های استارتر از دیگر محصولات این شرکت سوئیسی محسوب می شوند.

 تجهیزات شناسایی: این محصولات نیز می توانند کدها و متن های تک بعدی و دو بعدی را بخوانند. کدخوان ها و متن خوان های یک بعدی و دو بعدی بامر تصویر پایه هستند، سیستم روشنایی و لنزهای یکپارچه دارند.

 اینکودرهای گردشی/ سنسورهای زاویه ای: با استفاده از این ابزارها می توان سرعت گردشی و موقعیت گردشی شفت در ماشین ها، فرایندهای نصب و درایوهای الکتریکی را اندازه گیری و پایش کرد. اینکورهای صنعتی با حسگرهای مغناطیسی یا نوری در انواع ثابت و افزایشی، اینکورهای باخورد موتوری با حسگر دقیق نوری، اینکودرهای Heavy Duty ثابت و افزایشی و سوئیچ ها و مونیتورهای سرعت از زمره محصولات بامر در این زمینه به شمار می روند.

 شمارنده ها / نمایشگرها: علاوه بر انواع سنسورها و اینکودرها، شرکت بامر در زمینه تولید شمارنده ها و نمایشگرهای بسیار دقیق نیز تبحر دارد. این محصولات متغیرهایی نظیر تعداد، زمان، سرعت گردشی و موقعیت را اندازه گیری و پایش می کنند. شمارنده ها، نمایشگرهای موقعیت، نمایشگرهای فرایند و ابزارهای چندکارکردی از جمله این محصولات قلمداد می شوند که همگی دارای دقت و کیفیت عملکردی بسیار بالا هستند.

لیست بالا اصلی ترین محصولات شرکت سوئیسی بامر (Baumer) را شامل می شود و ابزارهای دقیق این شرکت مدل ها و انواع گسترده تری را پوشش می دهد که مناسب با هر زمینه کاربردی می باشند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی شرکت بامر آماده است سفارشات مشتریان گرامی را دریافت کرده و در اسرع وقت نسبت به تأمین نیاز و خدمات ایشان اقدام نماید. افتخار ما این است که خدمات خود در زمینه تهیه و تأمین و خدمات پس از فروش محصولات تمامی برندهای تحت پوشش از جمله بامر را با کمترین هزینه و زمان هدر رفت در اختیار شما قرار دهیم. لذا خواهشمندیم با مجاری ارتباطی ما تماس حاصل فرموده و نسبت به کم و کیف خدمات مورد نیاز اطلاعات کافی را در اختیار پرسنل گروه صنعتی کاسپین قرار دهید.

لینک سایت بامر

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,270
فهرست