ادونتک (Advantech)، برند محصولات اتوماسیون صنعتی

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. ادونتک (Advantech)، برند محصولات اتوماسیون صنعتی

 

در کنار برندهای صاحب اعتبار محصولات اتوماسیون صنعتی که تا کنون در نوشتارهای متعدد به شرح و تفصیل به آن ها پرداخته ایم، برخی تولید کنندگان محصولات اتوماسیون صنعتی نیز وجود دارند که گرچه در بازار جهانی از شهرت کمتری برخوردارند اما پابه پای تولید کنندگان صاحب نام این محصولات در حال رقابت بوده و در بسیاری از زمینه ها و خدمات توانسته اند گوی سبقت را از ایشان بربایند. این سری واحدهای تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی با استفاده از مزیت هایی نظیر قیمت های مناسب تر و خدمات جانبی، خدمات فروش و خدمات پس از فروش شناورتر و سهل تر توانسته اند بازار جهانی را تحت تأثیر نام خود قرار دهند و بسیاری از مشتریان را جذب خود کنند.

برند ادونتک (Advantech)، سازنده تایوانی محصولات اتوماسیون صنعتی یکی از این برندها می باشد. این شرکت تقریبا نوپا در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی در سال ۱۹۸۱ تأسیس و از سال ۱۹۸۳ وارد فاز عملیاتی شد. اولین سری تولیدات این شرکت تایوانی محصولات سری سیستم های خودکار PC محور بود که به سرعت جای خود را نزد مشتریان باز کرد. تولید سری کامپیوترهای شخصی IPC در سال ۱۹۸۹ دومین گام بزرگ این شرکت در زمینه ورود به بازار جهانی محسوب می شود که با استقبال بالای مشتریان مواجه شد. تولید تجهیزات پیشرفته کامپیوترهای شخصی نظیر CPU و … از دیگر اقدامات این شرکت محسب می شود که به مرور و در سیر تکاملی شرکت ادونتک حاصل شد و از دهه ۹۰ به بعد به مرور با تأسیس دفاتر ارائه خدمات در اقصی نقاط جهان از جمله چین، ژاپن، مجارستان، آمریکا، آلمان، انگلیس و… به تدریج دارای اعتباری جهانی شد و به رقیبی جدی برای شرکت هایی نظیر امرن و یاسکاوا در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی تبدیل شد.

این شرکت بارها و بارها از دولت تایوان و سایر مجتمع های صنعتی این کشور و سایر کشورها جوایزی مبنی بر بهترین برند تایوانی صادر کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و سایر محصولات را دریافت کرد و امروز نیز در رنکینگ ۳۰۰ رتبه ای نیکی (Nikkei) دارای رتبه پنجم می باشد.

فعالیت های شرکت ادونتک امروز به زمینه های زیر گسترش یافته است و دیگر نمی توان این شرکت را تولید کننده در حوزه صنعتی محدود و مشخص برشمرد:

– محاسبه گرهای جاسازی شده (Embedded Computing)

– محصولات و تجهیزات اتوماسیون صنعتی (Industrial Automation)

– سیستم های هوشمند (Intelligent Systems)

– سیستم های مراقبت بهداشتی هوشمند (Intelligent Healthcare)

چنان که می بینیم محصولات ادونتک به هیچ عنوان به تولیدات اتوماسیون صنعتی محدود نمی شود و این شرکت در زمینه های متنوع دارای طیف گسترده محصولات است. بخشی از طیف محصولات غیر اتوماسیون صنعتی این شرکت را می توان به شرح زیر لیست کرد:

– در زمینه محاسبه گرهای جاسازی شده، شرکت ادونتک دارای محصولاتی نظیر سیستم های اتصال به دروازه های IoT به صورت چند سیم کارته، سیستم های نمایشگر صنعتی با شفافیت بالا و قابلیت استفاده آسان، مادربردهای صنعتی با استفاده های پزشکی، PC های سبک وزن و کم حجم برای کسانی که حجم بالای مسافرت را دارند و نیز PC های شخصی مخصوص کاربردهای تفریحی و بازی و سرگرمی می باشد.

– در زمینه تولید سیستم های هوشمند نیز طیف محصولات ادونتک گسترده است. این شرکت تایوانی تولید کننده ماژولار پنل ها برای PC می باشد که قابلیت شناوری و انعطاف پذیری بالایی دارند. ادونتک همچنین تولید کننده کیت های استارتر DAQ می باشد که در زمینه های اندازه گیری ابعاد و صنایع دارای کاربرد است. سری IoT SKY این محصولات دارای قابلیت ذخیره سازی و عملکرد فرایندی می باشد.

– در زمینه سیستم های پزشکی هوشمند نیز ادونتک تولید کننده مانیتورهای پزشکی، محصولات Telemedicine یا پزشکی از راه دور، سیستم های ارتباطی هوشمند میان پرستاران و بیماران، راه حل های تحرکات پزشکی و سیستم های ساده سازی گزارشات پیشین و مواردی از این دست می باشد.

محصولات ذکر شده فقط بخشی از سری تولیدات ادونتک در زمینه های غیر از اتوماسیون صنعتی به شمار می روند. اما شهرت و اعتبار اصلی این شرکت مربوط به محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت می باشد و همین امر گروه صنعتی کاسپین را به دریافت نمایندگی توزیع و خدمات شرکت ادونتک در کلیه نقاط کشور ترغیب کرده است. برخی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت ادونتک به این شرح معرفی می گردند تا کاربران محترم را با تصویری کلی از محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت تایوانی را آشنا سازند:

– سیستم های اتوماسیونی ساختمان:

با استفاده از این سری محصولات اتوماسیون صنعتی کارایی و صرفه جویی در انرژی واحدهای ساختمانی به طرز مشهودی کاهش می یابد. این محصولات دارای ترکیبات شبکه ای و قابل ردیابی و جستجو می باشند و همین امر به مهندسین اجازه می دهد تجهیزات را در سیستم های اتوماسیون ساختمانی بهتر و راحت تر کنترل و پایش کنند.

– کامپیوترهای خودکار جاسازی شده:

این سری محصولات اتوماسیون صنعتی در ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شوند و طراحی پیشرفته شان بدان ها قابلیت چند عملکردی می دهد.

– رابط انسان ماشین یا HMI:

از سری HMI های تولیدی شرکت ادونتک می توان به پنل PC های با قابلیت کاربردی بالا، خروجی های شبکه برای کاربردهای کارخانه ای و مانیتورهای صنعتی نام برد. رابط های انسان ماشین یا HMI های تولیدی ادونتک از سری محصولات پرطرفدار این شرکت اتوماسیون صنعتی محسوب می شوند که در بازار جهانی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

– کنترل کننده های خودکار و ورودی/ خروجی های اتوماسیونی:

کنترل کننده های خودکار قابل برنامه ریزی شرکت ادونتک، از نوع تکامل یافته سری محصولات PLC یا کنترل کننده های قابل برنامه ریزی منطقی می باشند که دارای سیستم های کنترلی خودکار PC محور بوده و برای انواع کاربردهای کارخانه ای قابل استفاده می باشند.

 

لیست قید شده در بالا فقط بخشی از سری محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت ادونتک را شامل می شود. این شرکت بر حسب این طیف متنوع محصولات و کیفیت قابل رقابت تولیدات خود، علی الخصوص HMI ها، توانسته است بازار جهانی، و متأثر از آن، بازار داخلی را تحت تأثیر خود قرار دهد. از همین رو گروه صنعتی کاسپین به عنوان تأمین کننده محصولات و ارائه دهنده خدمات اتوماسیون صنعتی نمایندگی فروش و خدمات شرکت ادونتک را بر عهده گرفته است و امروز آمادگی دارد نیازهای مشتریان در زمینه تأمین محصولات اتوماسیون صنعتی ادونتک، تعویض قطعات، نصب و راه اندازی و تعمیر را به انجام برساند.

لینک سایت ادونتک

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,482
فهرست