شرکت آلمانی آی اف ام (IFM Electric) از دیگر کمپانی های تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی است که علی الخصوص در زمینه تولید و توزیع سنسورها دارای بازار فروش قابل توجهی در سطح جهانی است و مشتریان زیادی جذب محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت می شوند. این شرکت از دایره تنوع محصولات بسیار بالایی برخوردار است و سنسورهای تولیدی IFM فقط بخشی از محصولات اتوماسیون صنعتی آن محسوب می شوند که البته در زمینه همین محصول به خصوص نیز دایره تنوع مدل ها و سری های سنسور تولیدی بسیار گسترده است. می توان به جرأت گفت که صنعتی را نمی توان نام برد که به نحوی با سنسورهای تولیدی IFM درگیر نباشد. به عبارتی هر یک از شاخه ها و زیرشاخه های صنعتی، در هر ابعادی، از مجتمع های صنایع سنگین و بزرگ گرفته تا واحدهای خرد و اپراتورهای شخصی فنی کار، به نحوی می توانند از سنسورهای تولیدی شرکت آی اف ام (IFM) استفاده کنند.

شرکت آی اف ام در طول بالغ بر ۴۰ سال فعالیت خود در زمینه تولید، ارتقا و تجارت جهانی محصولات خود اعم از سنسورهای صنعتی، تجهیزات رباتیک، اتوماتیک، مدیریت و کنترل مواد، بسته بندی، شکل دهی به فلزات و پلاستیک ها، صنایع غذایی و نوشیدنی دارای فعالیت است. این شرکت طیف گسترده ای از محصولاتی نظیر سنسور، سنسورهای سیال، سیستم های تشخیص دهنده، محصولات شبکه ای و محصولات کابلی و سیمی را به بازار فروش جهانی ارائه می دهد و به این ترتیب توانسته است نظر مشتریان زیادی را در نقاط مختلف دنیا به خود جلب کند.

محصولات شرکت آی اف ام از لحاظ کیفیت دارای سطح بالایی می باشند و کلیه مراحل بازرسی و کنترل محصولات اتوماسیون صنعتی از قبیل بازرسی میزان شوک، لرزش، سر و صدای الکتریکی و نوسان دما روی محصولات این شرکت انجام می شود.

از دیگر خصیصه های حائز اهمیت این شرکت تراکم بالای نمایندگی های فروش در کل دنیاست. شرکت اتوماسیون صنعتی آی اف ام (IFM Electric) دارای بیش از ۷۰ دفتر در کشورهای مختلف دنیاست که از مجرای آن ها توانسته است ارتباطی تنگاتنگ با مشتریان برقرار کند و به این ترتیب با دریافت نیازها و نظرات مشتریان و انتقال آن ها به واحدهای مطالعاتی و تحقیق و توسعه، خود را با نیازهای روز جهانی تطبیق دهد و راه حل های ابداعی و نوین برای ارتقای محصولات اتوماسیون صنعتی خود بیابد.

با توجه به حجم فزاینده محصولات آی اف ام در بازار داخلی و نظر مساعد مشتریان نسبت به محصولات باکیفیت این شرکت اتوماسیون صنعتی آلمانی، در ادامه به معرفی برخی از محصولات این شرکت می پردازیم تا درک دقیق تری نسبت به مختصات کاری آی اف ام نزد مشتریان حاصل آید:

– سنسور موقعیت (Position Sensor): این سنسورها بسیار بادوام بوده و برای سنجش غیر تماسی موقعیت کاربرد زیادی دارند. سنسورهای القایی، سنسورهای مغناطیسی، سنسورهای فوتو الکتریک، سنسورهای لیزری، سنسور سیلندر، حسگرهای خازنی، سنسور موقعیت ولو و سنسور اندازه گیری مسافت از جمله این سری محصولات شرکت آی اف ام می باشند.

 سنسور کنترل حرکت (Sensor for Motion Control): رمزگذارهای گردشی افزایشی که حرکت های خطی و دورانی را ارزیابی می کنند. این سنسورها دارای مانیتورهای کنترل حرکت هستند که سرعت گردشی را محاسبه و تحت کنترل قرار می دهند. سنسورهای کنترل حرکتی شرکت آی اف ام (IFM) نیز شامل رمزگذارها یا انکودرها (Encoder)، سنسورهای سرعت، سنسورهای اندازه گیری خمیدگی، سنسورهای سرعت و سیستم های ارزیابی پالس می باشند.

 ویژن سنسورها یا سنسور دید (Vision Sensor): این سنسورها در زمنیه بازرسی مورد استفاده بالایی دارند، و شکل، سایز و حجم اشیاء مورد نظر را به صورت سه بعدی نشان می دهند. این محصولات شامل سنسورهای با تصاویر سه بعدی، سنسورهای بارسی effector dualis و شمارنده های effector dualis می باشند.

– فن آوری های امن (Safety Technology): شامل سنسورهای غیر تماسی و سنسورهای القایی خطا ناپذیر هستند که ایرادات فلزات را شناسایی و کشف می کنند. شبکه ها و پرده های ایمن نور تولیدی این شرکت پرسنل اجرایی را در محیط کار ایمن و محفوظ نگاه می دارد. این سری محصولات آی اف ام شامل رله های ایمن، کنترل کننده های ایمن، سنسورهای القایی خطا ناپذیر، شبکه های ایمنی نور و پرده های ایمنی نور می باشند.

– سنسور فرایند (Process Sensor): سنسورها و فرستنده های فرایندی پارامترهای سیستمی را در حوزه های متنوع هیدرولیکی و پنوماتیکی بازرسی و مانیتورینگ می کنند. این محصولات شامل سنسورها و فرستنده های فشار، سنسورها و مترهای جریان، سنسورهای دما، سنسور موقعیت ولو، سیستم های ارزیبای سیگنال، سنسور درجه و سنسور خلأ می باشد. این سری محصولات شرکت آی اف ام (IFM) نیز نظیر سایر محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت کاربرد گسترده و بازار قابل توجهی در سطح جهان دارد.

– شبکه های صنعتی: که از سیستم های شبکه ای AS-i برای اتصال سنسورها و عملگرها (Actuators) مورد استفاده قرار می گیرند و از بهترین راهکارها برای کاهش هزینه های سیم کشی در ماشین آلات می باشند. این سری محصولات شرکت آی اف ام (IFM) شامل کنترل کننده ها و دروازه های AS-i، ماژول ها، ماژول های ورودی خروجی AS-i، سنسورهای AS-i، سنسور موقعیت ولو AS-i، تأمین کننده های قدرت، برای استفاده های پنوماتیکی هستند.

– سیستم های شناسایی: این محصولات آی اف ام نیز دارای سیستم های RFID می باشند که برای شناسایی قطعات کار و محصولات دارای کاربرد هستند. خواننده های چند کدی این سری محصولات برای ردیابی در فرایند تولید مورد استفاده قرار می گیرند.

– مونیتورینگ و نظارت بر وضعیت ماشین: دارای زمان نگهداری واقعی بوده و مکانیزم نگهداری وضعیت محور را دارند. این محصولات شرکت اتوماسیون صنعتی IFM شامل فلومترها برای آب، فلومتر برای هوای فشرده، سیستم های بازرسی کیفیت نفت و سیستم های بازرسی لرزش می باشند.

لیست فوق را می توان در واقع سرفصل بخشی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت آلمانی آی اف ام (IFM Electric) خواند. این شرکت دامنه محصولات گسترده تری دارد، ضمن این که هر یک از محصولات معرفی شده نیز دارای انواع و سری های متنوع می باشند که متناسب با کاربردهای خاص خود طیف گسترده ای از صنایع و خدمات را شامل می شوند.

گروه صنعتی کاسپین، فعال در زمینه تأمین تجهیزات و ارائه خدمات اتوماسیون صنعتی از جمله واحدهایی است که نمایندگی فروش و ارائه خدمات و محصولات شرکت آی اف ام را بر عهده دارد. با توجه به نیاز فزاینده بازار داخلی به انواع محصولات این شرکت، به خصوص انواع سنسورهای IFM تصمیم ما بر آن شد که نمایندگی فروش محصولات این برند آلمانی اتوماسیون صنعتی را بر عهده بگیریم. بنابراین ضمن تماس با ما می توانید هم با سری محصولات متنوع این شرکت آشنا شوید و هم درخواست های خود را ارسال فرمایید تا سایر مراتب با هماهنگی شما ادامه پیدا کند.

لینک سایت IFM

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,518
فهرست