از میان برندهای تولید کننده محصولات  اتوماسیون صنعتی شرکت ژاپنی فوجی الکتریک از جایگاه برجسته ای برخوردار است. این شرکت از بدو پیدایش در سال ۱۹۲۳ در زمینه تولید محصولات الکتریکی و ابزارهای اندازه گیری دقیق توانست قابلیت و توانمندی خود را به منصه ظهور بگذارد و به مرور تبدیل به برندی صاحب اعتبار جهانی نزد مشتریان شود. با توسعه صنایع الکتریک و ظهور محصولات اتوماسیون صنعتی، این شرکت از واحدهای پیشگام در زمینه تولید این دست محصولات بود. شرکت فوجی الکتریک با ابداع روش ها و ساز و کارهای نوین، توانست محصولاتی منحصر به فرد با قابلیت های ویژه تبدیل کند و به همین دلیل اکنون سری تولیدات اتوماسیون صنعتی این شرکت در مختصات جهانی با استقبال مشتریان مواجه شده است.
این شرکت از دهه ۱۹۵۰ مراکز تولید و توزیع خود را در کشورهای مختلف از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی گشود و به این ترتیب با ارائه دادن ابداعات خود در زمینه محصولات الکتریکی و اتوماسیون صنعتی بازار جهانی را تحت تأثیر خود قرار داد. محصولات این شرکت نه تنها در زمینه فنی بی نظیر و دارای قابیلت های ویژه هستند، بلکه در خصوص رعایت استانداردهای محیط زیست و توسعه پایدار نیز معیارها و الزامات قابل توجهی دارند و این شرکت هرگز به قیمت پیشبرد اهداف صنعتی و اقتصادی، شاخص های زیست محیطی را فراموش نکرده است.

طیف محصولات شرکت فوجی الکتریک بسیار گسترده می باشند، به این دلیل در ادامه به صورت سرفصل وار به معرفی بخشی از محصولات این شرکت می‌پردازیم:
    اینورتر AC یا (AC Inverter) در انواع ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط: سری محصولات اینورتر شرکت فوجی الکتریک دارای موتورهای کنترلی‌ اتوماتیک AC با درایورهای قابل تغییر (VFD) هستند.
    موتورها و سرو سیستم ها (Motors and Servo Systems): ژنراتورها و موتورهای تولیدی فوجی الکتریک در زمینه های مختلف دارای کاربرد می باشند، درجه کارایی و اطمینان بسیار بالای دارند و در مدل ها و انواع مختلف تولید می شوند. سرو سیستم های تولید این شرکت نیز قابل تطبیق در انواع دامنه های کنترل حرکتی بوده و از این رو در حوزه های صنعتی متنوع قابلیت کاربردی دارند.
    نیمه هادی ها (Semiconductor) و سایر ابزارها: نیمه هادی های تولیدی این شرکت اتوماسیون صنعتی در زمینه انرژی، اتوماسیون، فن آوری اطلاعات و کاربردهای صنعتی دارای موضوعیت هستند. دیگر ابزار تولیدی این شرکت هادی نور یا (photocondutor) می باشد که دارای سرعت، کیفیت و وضوح بالا در انعکاس نور هستند. این ابزارها در پرینترها و دستگاه های کپی قابلیت استفاده دارند.
    سنسور (Sensor) و ابزارهای اندازه گیری: فوجی الکتریک سنسورها و محصولات متنوع از قبیل آنالایزور، فرستنده، متر، کنترل کننده و رکوردر یا ثبت کننده را در انواع و مدل های متنوع تولید می کند. ابزارهای مانیتورینگ تشعشات نیز از دیگر محصولات فوجی الکتریک می باشند.
•    کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC): سری محصولات PLC شرکت فوجی الکتریک برای صنایع مختلف در مقیاس های کوچک و بزرگ قابلیت کاربردی دارند.
    رابط های انسان ماشین (HMI): این سری محصولات فوجی نیز از برندهای معتبر HMI در بازار جهانی می باشد که با استقبال مشتریان مواجه شده است. این دسته رابط های انسان ماشین در زمینه های مختلف اعم از صنایع هوایی، خطوط ریلی، نیروگاه ها، سیستم های کنترل الکتریکی رستوران ها و سیستم های اتوماسیون کارخانجات بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
سیستم های کنترل فرایند و سیستم مونیتورینگ آنالوگ چند منظوره از دیگر محصولات شرکت فوجی الکتریک می باشند.
    سیستم توزیع LV و MV: سری LV از محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت برای ولتاژهای پایین مناسب بوده و فیوز ولتاژ پایین دارند، دارای رله های محافظتی نشتی زمین بوده و پشتیبان های مداری دارند. سری MV متناسب با ولتاژ بالا و تا ۳۶ کیلو وات می باشند که دارای فیوز پاور، قطع کننده های مداری، اتصالات مغناطیسی و سوئیچ های قطع کننده می باشند. قابلیت های مذکور این دسته محصولات را برای مشتریان بسیار جذاب کرده است.
    محصولات شرکت در زمینه سیستم های انتقال و توزیع: این سری محصولات نیز دارای ویژگی های ابتکاری خاص خود می باشند و از این رو در صنایع خاص موارد کاربردی بسیار دارند. برای مثال تجهیزات تبدیل نفت های شناور در آب، تبدیل رزین ریخته گری، تابلوهای برق و مراکز کنترل MV و LV، تابلوهای برق عایق بندی شده گاز و GIS و محصولاتی از این دست، تولیدات فوجی الکتریک می باشند که کاربردهای خاص ادارند اما نقش زیادی در بهینه سازی فرایندها ایفا می کنند.
•    تأمین تجهیزات الکتریکی برای قطارهای برقی و سیستم های محافظ محیط های آبی از جمله محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت در زمینه های محیطی و زیرساخت های اجتماعی محسوب می شوند.
    شرکت فوجی الکتریک در خصوص محصولات و زمینه های انرژی نیز تولیداتی دارد که کارآمدی خود را نزد مشتریان ثابت کرده اند. سیستم های تولید انرژی حرارتی، تولید انرژی گرمایی، سلول های سوختی و غیره جزو این دسته از محصولات شرکت می باشند.
    توزیع مواد غذایی و آشامیدنی: دامنه محصولات شرکت فوجی الکتریک، چنان که پیداست بسیار گسترده می باشد. این دامنه کلیه صنایع، از صنایع خرد و کوچک تا صنایع بزرگ نظیر نفت و گاز و انرژی هسته ای را شامل می شود. حتی بنگاه ها و مراکز خدماتی نیز می توانند از این محصولات به وفور استفاده کنند. تجهیزاتی نظیر دستگاه های چند منظوره فروش مواد غذایی، فروش مواد غذایی با مکانیزم پرداخت سکه ای، پرداخت صورت حساب و مواردی از این دست محصولاتی هستند که معمولاً مراکز فروش مواد غذایی و از این قبیل از آن بهره می برند.

فهرست فوق بخشی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فوجی الکتریک را معرفی کرد و شرح اجمالی این محصولات به نوشتارهای بعدی حواله می شود، اما باید اشاره شود که محصولات این شرکت، علی الخصوص PLC و HMI و اینورتر های شرکت فوجی الکتریک بازار داخلی را تحت تأثیر خود قرار داده است. شهرت این برند و رضایت مشتریان از محصولاتی که با نام فوجی الکتریک خریداری شده است، گروه صنعتی کاسپین را متقاعد کرد با اخذ نمایندگی فروش و توزیع، و خدمات محصولات این شرکت هم به معرفی بیشتر و دقیق تر این تولیدات کمک کند و هم در ارائه محصولات فوجی الکتریک فضای مساعدتر و دسترسی پذیرتری را برای مشتریان فراهم کند. این شرکت علاوه بر مراکز تولیدی دارای دفاتر توزیع در اقصی نقاط دنیا می باشد. گروه صنعتی کاسپین با برقراری ارتباط مستمر با دفتر مرکزی شرکت و دفاتر آن در خاورمیانه امروز آمادگی کامل دارد که محصولات این شرکت را در اسرع وقت تحویل و به مشتریان ارائه دهد.

لینک سایت فوجی

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 944
فهرست