شرکت ویدمولر فعال در زمینه فن آوری های ارتباطاتی الکتریکی، از قدیمی ترین شرکت های آلمانی در این فیلد به شمار می رود. این شرکت که فعالیت خود را از سال ۱۸۵۰ آغاز کرد دارای مراکز توزیع و فروش در حدود ۸۰ کشور می باشد و قریب به ۵۰۰۰ نیروی کار دارد که بصورت مستقیم و غیر مستقیم محصولات و خدمات آن را در سرتاسر جهان توزیع و تولید می کنند. تولیدات و فعالیت های ویدمولر را می توان در فیلدهای مهندسی مکانیک، صنایع فرایندی، تولید انرژی و انرژی های تجدید پذیر، مهندسی ترافیک، ساخت و ساز زیرساخت ها و تولید ابزار برشمرد.

دیجیتالیزه کردن فرایندها و اتوماسیون دو راهبردی بودند که پیرو پیشرفت ها و ارتقای سطح صنایع الکتریکی در دستور کار ویدمولر قرار گرفتند و این شرکت توانست به خوبی ضمن سازگار کردن خود با نیازهای روز جهانی، خود را به یکی از برندهای موفق در این زمینه تبدیل کند به طوری که امروز دارای بازار بسیار گسترده و پر رونق در سطح جهانی می باشد.  وجود دفاتر و دپارتمان ها در کشورهای مختلف نظیر امریکا، فرانسه، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، کانادا، برزیل و خصوصا دفاتر منطقه ای این شرکت در آسیا نظیر چین و هنک کنگ و سنگاپور، دسترسی به محصولات این شرکت با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن را بسیار تسهیل نموده است و همین امر گروه صنعتی کاسپین را به قبول سفارشات محصولات این شرکت و اخذ نمایندگی ویدمولر جهت تأمین محصولات و خدمات آن مجاب کرده است.

صنایع

محصولات weidmuller را در هر حوزه صنعتی می توان استفاده کرد اما محصولات و خدمات این شرکت عمدتا در فیلدهای زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

– صنایع فرایندی نظیر نفت و گاز، تسویه آب و صنایع شیمیایی

– ماشینکاری شامل محصولات هوشمند، صنایع خودرو، صنایع غذایی و بسته بندی، ابزارهای ماشینی، آسانسور و پله برقی، سیستم های انتقال

– انرژی و انرژی های تجدید پذیر نظیر انرژی های بادی، نیروگاه های گازی، نیروگاه های ذغال سنگ، انتقال و توزیع

– حمل و نقل شامل خطوط ریلی و نظایر آن

– تولید ابزار شامل انواع کانکتورها و ترمینال ها

محصولات الکتریکی ویدمولر در مدل های متنوع و متناسب با کارکردهای ویژه طراحی می شوند و بهره گیرندگان از این محصولات می توانند به فراخور نیاز عملیاتی خود بهترین محصول متناسب با شرایط کاری خود را برگزینند و خریداری نمایند.

محصولات ویدمولر

مهم ترین ویژگی محصولات ویدمولر قابلیت های بدیع و نوین شان می باشد که در نتیجه سیاست این شرکت مبنی بر طراحی و تولید مبتکرانه و خلاقانه و خلق مشخصه های جدید برای محصولات حاصل آمده است. تنوع و دامنه کاربردی گسترده از دیگر ویژگی های طیف متنوع این محصولات است که در ادماه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

– محصولات الکتریکی و اتوماسیون:

این دسته محصولات ویدمولر در قلب فن آوری های اتوماسیون این شرکت قرار دارند. یونیت های رابط PLC، سیستم های حفاظت مدار، حفاظت از امواج، پشتیبانی انرژی، ریموت ها ورودی / خروجی، اترنت صنعتی و سیستم های اندازه گیری و مونیتورینگ، سرویس های نگهداری تعمیرات و محصولاتی از این دست در زمره این دسته از تولیدات ویدمولر به شمار می روند.

یونیت های PLC نه تنها اتصالات درون سیستم را حفظ می کنند، بلکه نقش چشمگیری در کاستن از متریال ها، فرایندهای مورد نیاز و هدر رفت منابع ایفا می کنند و به این ترتیب ضمن تضمین فنی فرایندها در کاهش هزینه های هدر رفت آن ها نیز نقش بسزایی خواهند داشت. دیگر محصولات مشابه نظیر رله ها و سیستم های حفاظت مدار نیز باعث افزایش کارایی فرایندها شده و در انواع متنوع روانه بازار می شوند.

– اتصالات:

اتصالات یا کانکتورهای ویدمولر نیز در افزایش ضریب کارایی فرایندها نقش بسزایی دارند و بر طراحی، نصب و عملکرد اثرات مثبت آشکاری می گذارند. ترمینال بلاک ها، کانکتورهای Heavy Duty، سیستم های Power bus، رابط های فعال ساز سنسور، کانکتورهای کابلی و مداری، اترنت های صنعتی، رابط های خدماتی و کانکتورهای فوتوولتائیک از جمله اتصالات تولیدی ویدمولر به شمار می روند.

– تجهیزات محافظت از سیستم های Enclosure: 

این تجهیزات مناسب آن دسته از صنایع هستند که در محیط ها و محوطه های خشن انجام می گیرند و با استفاده از آن ها می توان کیفیت فنی و ایمنی فرایندهای مربوط به آن ها را تضمین کرد. سیستم های محافظتی محوطه های آلومینیومی، فولادی و پلاستیکی از جمله این محصولات هستند. تجهیزات مذکور فرایندها را از خطرات و مواد و فرایندهای محیط محفوظ می دارند. سیستم های ورودی کابل و مدیریت کابل ها از دیگر محصولات ویدمولر در این زمره هستند. این دست محصولات ضامن انجام فرایند در محیط های سخت و خشن هستند و از این رو در صنایع نفت و گاز و پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاه ها موضوعیت و کاربرد گسترده ای دارند.

– فن اوری های اتصال ابزار: 

این فن آوری ها در ویدمولر با عنوان OMNIMATE شناخته میشوند و شامل سیگنال OMNIMATE، پاور OMNIMATE و دیگر محصولات  وخدمات مرتبط با آن ها می شوند.

– اتصالات وایرلس:

با استفاده از این فن آوری می توان فرایندهای صنعتی محوطه ها را بدون کابل به یکدیگر متصل و مرتبط کرد و آن ها را تحت پایش و اندازه گیری دقیق قرار داد.

 

لیست ذکر شده فقط به صورت سرفصل وار شرحی اجمالی از محصولات ویدمولر را ارائه داد. این شرکت بزرگ آلمانی در زمینه طراحی و تولید محصولات مذکور و تولیدات مشابه توانسته است بازار جهانی را تحت تاثیر خود قرار دهد و هم بازار داخلی را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است. محصولات باکیفیت، با دوام، با قابلیت های نگهداری و تعمیراتی ساده، نصب و راه اندازی و عملکرد آسان به همراه قیمت مقرون به صرفه و خدمات جانبی ای که این شرکت یا نمایندگی های آن به مشتریان ارائه می دهند، همگی در کنار هم ویدمولر و مصحولات آن را به جایگاهی قابل اتکار و اعتماد در بازار تبدیل کرده است. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات ویدمولر نیز آمادگی دارد سفارشات، سوالات، مشاوره ها و راهنمایی درخواستی مشتریان گرامی، چه از لحاظ فنی و ایمنی و چه اقتصادی در اختیار ایشان قرار دهد و خدمات شرکت ویدمولر (weidmuller) را به بهترین نحو در اختیار شما بگذارد.

لینک سایت ویدمولر

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,178
فهرست