با توجه به رشد روز افزون نیاز به فن آوری اتوماسیونی و کاربرد گسترده محصولات اتوماسیون صنعتی در سرتاسر جهان، اقبال به تهیه محصولات باکیفیت و در عین حال مقرون به صرفه بسیار افزایش یافته است و در این میان برخی برندهای آلمانی تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی جایگاه برجسته ای در بازار خرید و فروش این محصولات دست و پا کرده اند. شرکت آلمانی TURCK از جمله این برندها به شمار می رود. این شرکت که در زمینه تولید سنسور، رابط انسان و ماشین یا HMI، و سیستم های RFID اعتبار جهانی کسب کرده است در سال ۱۹۶۵ به هدف اتوماتیزه کردن فرایندهای ساخت از طریق قطعات الکتریکی فعالیت خود را آغاز کرد و به فراخور گسترش تکنولوژی و تیم های مطالعاتی قوی، به برندی جهانی در زمینه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی تبدیل شد.

شرکت اتوماسیون صنعتی TURCK در حال حاضر حدود ۳۰ شرکت زیر مجموعه داشته و دارای مراکز فروش در بیش از ۶۰ کشور دنیاست. وجود مراکز فروش متعدد در قاره آسیا از جمله در کشورهایی نظیر چین، تایوان، عربستان، ارمنستان، آذربایجان، لبنان و امارات دستیابی به محصولات این شرکت را بسیار سهل کرده است و از این رو تهیه و تأمین محصولات اتوماسیون صنعتی TURCK در اسرع وقت به انجام خواهد رسید. محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت در زمینه های صنعتی مختلف دارای کاربرد هستند، اما اغلب در حوزه های زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

– صنایع خودرو: محصولات TURCK در زمینه پرس قطعات، ساخت بدنه، رنگ آمیزی و مونتاژ نهایی کاربرد زیادی دارند.

– نفت و گاز: در این زمینه نیز TURCK تولید کننده سنسورهای فراساحلی، سیستم های قطع سریع ارتباطات کابلی در مواقع اضطراری و ترانزیستور دما می باشد.

– صنایع شیمیایی: محصولات TURCK در زمینه کشف پیگ ها، اتصال ساده ابزارهای میدانی، پردازش سیگنال، طراحی و مونتاژ سیستم ها و مواردی از این قبیل استفاده می شوند.

– انرژی: در این زمینه نیز محصولات شرکت TURCK در استقراریابی توربین های چرخان بادی، تولید زغال سنگ و کارخانه های بیوگاز نقش قابل توجهی دارند.

سایر حوزه های صنعتی که به نحوی می توانند از محصولات TURCK بهره ببرند را نیز می توان به شرح زیر برشمرد:

– نیمه هادی ها (Semiconductor)

– بسته بندی

– صنایع غذایی و نوشیدنی

– تجهیزات موبایل

از دامنه بالای فیلدهای صنعتی که به نحوی از محصولات اتوماسیون صنعتی TURCK بهره می برند، ناگفته پیداست که گستره تولیدات این شرکت آلمانی بسیار متنوع و متکثر است و معرفی سرفصل وار برخی از این محصولات نیز مؤید این ادعا خواهد بود. در ادامه عمده محصولات تولیدی این شرکت یه شرح زیر معرفی می گردند:

– سنسور (Sensor): سنسورها تقریبا در تمامی فیلدهای اتوماسیون صنعتی قابلیت کاربردی دارند؛ سیگنال های موقعیت دیجیتال و آنالوگ، جریان ها، نرخ جریان، دما، مسافت ها و زاویه ها با استفاده از سنسورها به بهترین شکل ممکن داده پردازی می شوند. شرکت TURCK تولید کننده انواع سنسورها در مدل های مختلف است و اگر مجموع مدل های تولیدی این شرکت را محاسبه کنیم به رقمی حدود ۵۰۰۰ محصول می رسیم. سنسور القایی (Inductive Sensor)، سنسور فوتوالکتریک، سنسور خازنی، سنسور معناطیسی، سنسور اولتراسونیک، انواع سنسور رادار، سنسور فشار، سنسور دما، سنسور جریان، سنسور موقعیت خطی و اینکودرها دسته بندی کلی از سنسورهای تولیدی TURCK را ارائه می دهند. باید اشاره شود که هر کدام از دسته بندی های مذکور، دارای انواع سری ها و مدل ها می باشند که بسته به نیاز مشتریان تهیه و تأمین خواهند شد.

– تجهیزات شناسایی (Identifiaction): سیستم های RFID پردازش حاملان داده، خواندن و نوشتن، ارتباط وهمگن سازی رابط ها و مواردی از این دست را بر عهده دارند. هدهای خواندن و نوشتن HF/UHF، تگ های HF/UHF، رابط های HF/UHF، سیستم های خواندن بارکد و برخی لوازم جانبی و یدکی از سری محصولات TURCK محسوب می شوند.

– ابزارهای اتصال (Connectivity): این تجهیزات در محیط های کاری خشن کارایی بالایی دارند. این اتصالات شامل نری و مادگی، فلنج و کابل بوش، کابل های اتصال و توزیع، کوپلینگ های القایی و از این قبیل محصولات می باشند.

– فن آوری های رابط (Interface Technology): می توان از مزیت های عدیده رابط های تولیدی TURCK، از جمله طراحی فشرده، دامنه انتخابی ابزارها و ترتیبات گسترده بهره برد. فرایندهایی نظیر جداسازی، تهویه، پردازش، تعییر و تطبیق سیگنال های دیجیتال و  آنالوگ و مواردی از این دست با استفاده از رابط های تولیدی این شرکت آلمانی تسهیل خواهند شد. موانع ایمنی، سیستم های تهویه سیگنال، و ابزارهای مونیتورینگ کنترل از جمله این محصولات هستند.

 ایمنی ماشینی: با وجود این که بسیاری از فرایندهای امروزه اتوماسیونی شده اند، اما هنوز هم فرایندهای ماشینی و مکانیکی بخش عظیمی از ساز و کارهای صنعتی را شامل می شود. از همین رو پیش بینی ابزارهای کنترل و مونیتورینگ این ماشین ها از الزامات کار فنی محسوب می شود. سنسورها و واحدهای ارزیابی تولیدی TURCK از جمله محصولاتی هستند که در این راستا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این ابزارها می توان به ماشین ها و فرایندها متصل شد و فرایندهای آن ها را پایش کرد. ماژول های ایمنی I/O نیز از دیگر محصولات این شرکت آلمانی هستند که دارای ورودی های دیجیتال ایمن بوده و کانال های دیجیتالی را نیز دارند که می توان از آن ها به عنوان ورودی یا خروجی استفاده کرد.

– سیستم های وایرلس صنعتی (Industrial Wireless): که شامل ابزارهای وایرلس، کنترل کننده های وایرلس، سنسورها و نمایشگرهای وایرلس و قطعات جانبی و یدکی آن ها می باشد.

– سیستم های تغذیه قدرت (Power Supplier): از دیگر محصولات TURCK هستند که در سری های DIN RAIL IP20 و IP67 مورد استفاده قرار می گیرند.

لیست محصولات ذکر شده نشان دهنده تنوع محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت TURCK می باشد. این محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب در مقایسه با تولیدکنندگان مشابه در اختیار مشتریان قرار می گیرد. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات اتوماسیون صنعتی TURCK نیز حاضر است مشتریان گرامی را در کلیه مراحل تهیه و تأمین کالا، نصب و راه اندازی آن راهنمایی کند. ما با استفاده از ارتباطاتی که با مراکز فروش این شرکت داریم می توانیم در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم شامل دریافت استعلام قیمت، تهیه ، تدارک کالا و ارسال آن به مشتری را انجام دهیم. با توجه به استقبال آشکار مشتریان محصولات اتوماسیون صنعتی به این برند معتبر آلمانی ارتباطات ما با مراکز فروش این محصولات برقرار شد و اکنون قادریم مشتریان را در خصوص تمامی سرویس های مربوط به تجهیزات اتوماسیون صنعتی TURCK یاری کنیم.

لینک سایت TURCK

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,498
فهرست