گروه صنعتی کاسپین واردکننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزارهای اندازه گیری، قطعات الکترونیکی، تجهیزات مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی با تمرکز دامنه فعالیت های خود به محصولات نوآورانه و مبتکرانه متناسب با نیازهای روز شرکتها جهت بروز رسانی فرایندها و افزایش بهره وری، در حال حاضر یک گروه مطمئن جهت ارائه خدمات تأمین و تحویل محسوب می شود. ما روی مشتریانی تمرکز داریم که درصدد بهینه سازی فرایندها با تکنولوژیهای روز هستند و از این رو جستجو در بازار برای یافتن بهترین برندها و برقراری ارتباط با شرکتهای دارای برند معتبر جهت ارائه خدماتشان در داخل کشور سرفصل اصلی دستورکارهای گروه صنعتی کاسپین است. برند آلمانی ROPEX از زمره برندهای معتبر، دیرپا و فناورانه آلمانی است که گروه صنعتی کاسپین همکاری با آن را در دستور کار قرار داده است.

شرکت ROPEX فعالیت خود را در سال 1976 به عنوان شرکت مهندسی و مشاوره در زمینه تکنولوژی اندازه گیری و کنترل آغاز کرد. این شرکت به مرور فعالیت خود در زمینه تولید را با نمایشگرهای دما شروع کرد و  توسعه داد تا اینکه به یک برند بین المللی تبدیل شد. این شرکت در حال حاضر پیشرو در زمینه اتصالات و برش ترموپلاستیک است و به فراخور خود در صنایع و زمینه های مختلف دارای کاربرد است. تجهیزات تولیدی ROPEX برحسب مشخصات خود ویژگیهای زیر را دارند:

– سیستمهای سیل بندی که با کنترلرهای دمای RES و ابزارهای آب بندی با کانتور منطبق شده اند.

– سیل بندی ایمپالس که شامل کنترل دمای سیلینگ برای یک زمان مشخص است و بسته به سرعت سرد و گرم شدن یک تکانه گرمایشی ثابت در طول هر چرخه ایجاد می شود.

– مواد و متریال به کار رفته در محصولات ROPEX متناسب با استانداردهای زیست محیطی و دارای کیفیت و طول عمر مفید بالا هستند.

این قابلیتها محصولات ROPEX را در صنایع و خدمات مختلف قابل کاربرد کرده اند اما با این حال عمده صنایعی که می توانند از محصولات این برند آلمانی استفاده کنند به شرح زیر هستند:

– صنایع بهداشتی: محصولات این شرکت قابلیت بالا برای استفاده در صنایع پزشکی را دارند. قابلیت استفاده در اتاقهای تمیز، قابلیت برش و سیل بندی در یک مرحله، عملکرد بالای فنی، انعطاف پذیری تکنولوژی و شرایط نگهداری ساده، محصولات ROPEX را قابل استفاده در سیل بندی تجهیزات و محیط های پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی کرده است.

– محصولات این شرکت قابلیت سیل کردن سریع، برش و سیلینگ همزمان و انعطاف پذیری برای مواد و صنایع مختلف را دارند. از این رو از محصولات ROPEX به وفور در بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی و سیل کردن پاکت ها و بسته بندی ارگانیک استفاده می شود.

– محصولات ROPEX فناوری پیشرفته در تنظیمات دارند و بطرز موثری مواد خطرناک را بصورت کاملا صاف و بی عیب و نقص سیل می کنند به طوریکه حداکثر ایمنی ایجاد می شود.

– این محصولات در تکنولوژیهای در حال توسعه نیز بسیار کاربرد دارند چراکه قابلیت سیل کردن به محض شروع به کار دستگاهها را فراهم می کنند.

با توجه به قابلیت های فنی و کاربردی فوق، محصولات ROPEX بشرح زیر معرفی می شوند:

محصولات ROPEX

– کنترلر دما:

کنترل کننده دما به نحوی قلب سیستم سیل بندی حرارتی بشمار می رود. کنترلرها با اندازه گیری مداوم جریان و ولتاژ تغییرات مقاومت، باند حرارتی ناشی از نوسانات دما را کنترل می کند. کنترلرهای دمای روپکس شامل سریهای زیر می شود:

– کنترل کننده دمای REX: این سری محصولات روپکس برای استفاده در میله های سیل بندی استفاده می شوند. استفاده در کنترل هوای گرم از دیگر کاربردهای کنترلرهای RES شرکت روپکس بشمار می رود. برخی مدلهای این سری دارای نمایشگر هستند که برای نصب در کنترل پنل مناسب است. این نمایشگرها مقادیر تنظیم فعلی و دما را نشان می دهند. محصولات REX در سه ورژن کلی کنترلرهای دارای نسخه نصب ریلی، دارای نمایشگر و کنترلر صفحه برای ماشینهای رومیزی تولید و روانه بازار می شوند. این محصولات برحسب امکاناتی نظیر دمای تنظیم، دمای خروجی، داشتن یا نداشتن نمایشگر، آلارم ترمینال، بوستر ترمینال، دامنه ولتاژ و از این دست در مدلهای مختلف و متنوع تولید می شوند.

– کنترل کننده دما سری UPT: این محصول برای تولید دمای دقیق و کنترل ابزارهای آب بندی CIRUS استفاده می شود. با این کنترل کننده ها پالس های حرارتی در محدوده چند صد میلی ثانیه با لبه های حرارتی تا 6000k در ثانیه تولید می شوند. کنترلرهای UPT نیز در ورژن های نمایشگر و نصب ریلی تولید می شوند. نمایشگرهای UPT از انواع ال سی دی، VFD و TFT تولید و روانه بازار می شوند. عمده مدلهای تولیدی روپکس در این خصوص مدلهای UPT-640 ،UPT-6400 ،6010 ،6011 ،606 و … می باشند.

– تجهیزات و ابزارهای هیت سیل:

این محصولات برای بسته بندی حرارتی استفاده می شوند و در سریهای زیر تولید میشوند:

– هیت سیل و ابزارهای RES: این محصول شامل سریهای مختلف می شود. میله های آب بندی مستقیم با نوار سیل بندی حرارتی در فرایندهای سیلینگ بسیار استفاده می شوند. این محصولات بمنظور هدایت حرارتی مناسب، جرم کوچک و سازگاری الکترومغناطیسی، معمولاً از آلومینیوم آلیاژی ساخته میشوند. بدنه این محصولات بین 30 تا 60 میلیمتر طول دارد و ارتفاع آنها از 10 تا 20 میلیمتر است. این میله ها را می توان به سوراخ های خنک کننده در محور طولی مجهز کرد. میله های سیلینگ کانتور دیگر محصولات RES شرکت ROPEX هستند کانتورها در انواع زاویه ای، دایره ای، مستطیلی یا منحنی ساخته می شوند. برش لیزری دقیق، تلرانس دقیق، عملکرد ثابت و پایدار باعث شده است که این محصولات سازگار با صنایع و محیط های مختلف قابل استفاده باشند. سیلینگ بازها با کانتور سه بعدی از دیگر محصولات RES هستند.

– هیت سیل های سری CIRUS دیگر انواع محصولات بسته بندی حرارتی روپکس هستند که در انواع FS ،GW، ابزارهای حرارتی گردشی و نظایر آن تولید و روانه بازار می شوند.

– ابزارهای تصدیق و صحه گذاری:

شرکت ROPEX تولید کننده نرم افزار تصدیق و صحه گذاری برای کنترلرهای دما نیز می باشد. این نرم افزار قابلیت نمایش داده ها و طبقه بندی آنها، انتقال داده ها به دستگاههای دیگر، نمایش دمای واقعی و دمای هدف در زمان واقعی، ذخیره سازی داده ها، بازخوانی گزارشات و سازگاری با انواع سیستم های عامل ویندوز می باشد.

سنسورهای دما از دیگر ابزارهای تصدیق و صحه گذاری شرکت روپکس هستند که برای اندازه گیری یا تأیید دمای سیلینگ حرارتی در المنت ها طراحی شده اند.

توضیحات فوق صرفا شرحی اجمالی و خلاصه از محصولات و مدلهای تولیدی شرکت ROPEX به شمار می روند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی محصولات ROPEX آمادگی دارد کلیه خدمات این شرکت شامل استعلام قیمت، تأمین و تحویل، مشاوره مهندسی، راه اندازی، طرز کار، تعمیرات نگهداری و خدمات پس از فروش این شرکت را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. کافی است با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین تماس حاصل نمایید تا از کم و کیف این خدمات مطلع شوید.

لینک سایت ROPEX

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 270
فهرست