اتوماسیون صنعتی از ابتدای پیدایش نقشی تأثیرگذار در انعطاف پذیری و شناور سازی فرایندهای صنعتی، و همچنین افزایش شتاب و کاهش ضریب خطاها در کنترل، پایش و اجرای رویه ها داشته است. از طرفی بازار جذاب این فراورده ها باعث رقابتی شدن فزاینده محصولات این شاخه صنعتی جدید و رقابت شدید شرکت‌های بزرگ جهت پیشی گرفتن از دیگران شده است. همین امر زمینه برای ابداع و خلق بهترین و نوین ترین تجهیزات اتوماسیون صنعتی شده است و این روند همچنان ادامه دارد. شرکت‌هایی نظیر امرن، یاسکاوا، میتسوبیشی و نظایر آن بیشترین سهم را در ارتقای تجهیزات اتوماسیون صنعتی داشته‌اند و طبیعتاً خروجی این بازار رقابتی فشرده، ارتقای صنایع خواهد بود.
شرکت امرن از پیشروترین واحدهای تولید کننده اتوماسیون صنعتی بشمار می‌رود. تجارب گسترده شرکت امرن در تولید محصولات اتوماسیون صنعتی به پشتوانه خلق و ابداع محصولات جدید با قابلیت های منحصر به فرد، و نیز مورد رضایت مشتریان در سرتاسر جهان حاصل شده است. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که از ساده ترین تا پیچیده ترین نیازهای صاحبان صنایع در زمینه پایش فرایندها، حسن اجرای عملکرد ماشین آلات صنعتی و ساده سازی امور و کاهش نقش فاکتور نیروی انسانی را پاسخگو هستند و به همین جهت امروزه محصولات امرن در صدر درخواست‌های مشتریان قرار دارد. به نحوی که با وجود خلق محصولات جدید، مشتریان ریسک استفاده از آنها را با توجه به ضریب اطمینان بالای محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت امرن می پذیرند.
از جمله فراورده های اتوماسیون صنعتی شرکت امرن PLC ها یا کنترل کننده‌های قابل برنامه ریزی هستند. خانواده محصولات CP1 از فراورده های PLC شرکت امرن، از جمله محصولات و دستاوردهای این شرکت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات اتوماسیون صنعتی قلمداد می شود که آزمون خود در حوزه های صنعتی و خدماتی را به خوبی پس داده اند. خانواده محصولات CP1 یا کنترل کننده های قابل برنامه ریزی میکرو، دستاوردی قابل ملاحظه بمنظور اتوماتیزه کردن راحت و سریع دامنه گسترده ای از ماشین آلات صنعتی، و نیز ساده سازی امور و رویه های جاری صنعتی و خدماتی بشمار می‌روند. این محصولات در همان محیط نرم افزاری سایر فرآورده های PLC شرکت امرن فرایندهای برنامه ریزی، شکل بندی و نگهداری ماشین آلات را به انجام می‌رسانند و از این رو می‌توان گفت شرکت امرن با وجود تنوع محصولات اتوماسیون صنعتی، قالب نرم افزاری همگن و جامعی را در ازای استفاده از هر کدام از محصولات اتوماسیون صنعتی خود به مشتریان عرضه می‌دارد. در صورت استفاده از فراورده های PLC از خانواده CP1 مشتریان میتوانند مطمئن باشند که فرایندهای جاری محیط صنعتی روال پیوسته و مستمر جاری را با بالاترین ضریب اطمینان و بدون نیاز به وقفه و بروز ایرادات جانبی تجربه خواهند کرد.
محصولات PLC خانواده CP1 سه مدل کلی را در بر می‌گیرند که هر یک قابلیت ها و مزایای خاص خود را دارد. این سه مدل به شرح زیرند:
–    CP1H با قابلیت و کارایی بسیار بالا و دارای سه نوع CPH1-X ،CPH1-Y ،CPH1-XA که مشتریان بر حسب نیاز خود می توانند قابلیت های هر یک را سنجیده و انتخاب کنند. در این خصوص ما راهنما و مشاوری متعهد برای انتخاب بهترین محصول متناسب با نیاز شما می‌باشیم.
–    CP1L کاملاً استاندارد و دارای پورت های USB. واحدهای CPU این محصولات دارای کاربرد برای حداقل ۱۰ ورودی/ خروجی می باشند.
–    CP1E یا میکرو PLC های کلاس اقتصادی که دارای کاربردهای BASIC بوده و حداقل ۱۰ ورودی/ خروجی خواهند داشت.
PLC های خانواده CP1 بهترین انتخاب برای آن واحدهای صنعتی است که خصوصاً نیازمند تثبیت موقعیت هستند. برای مثال به منظور کنترل نوار نقاله ها، کنترل موقعیتها به صورت نقطه به نقطه، و سیستم‌های انتخاب مکان و مواردی از این قبیل، این فراورده های اتوماسیون صنعتی شرکت امرن دارای مجموعه خروجی های با سرعت پالس بسیار بالا، درایو کنترل های با سرعت های متغیر و سیستم های پایش و بازخورد مدرن می باشند که به جرأت می توان گفت تمامی نیازهای واحدهای صنعتی را رفع و برآورده می سازند.
یکی از بزرگ ترین مزایای استفاده از PLC های سری CP1 شرکت امرن کاهش زمان هدر رفت و به عبارتی ذخیره زمان مفید شما خواهد بود. این تجهیزات باعث تسهیل فرایندها و کاهش زمان بازرسی، کنترل و برنامه ریزی خواهند شد. برنامه ریزی از طریق این خانواده از محصولات اتوماسیون صنعتی بسیار سریع تر و آسان تر صورت خواهد گرفت و بدین ترتیب نه تنها زمان صرف شده، بلکه قابلیت کاربردی و زمان و میزان استهلاک ماشین آلات در فرایندهای برنامه ریزی به شکل محسوسی کاهش خواهد یافت. از طرفی زبان برنامه ریزی و کنترل فرایندها از طریق این محصولات بسیار آسان تر شده و نیاز به نیروی انسانی متخصص در این زمینه را کاهش خواهد داد. از این رو ما به نوعی صرفه جویی در زمینه سرمایه انسانی واحدهای صنعتی را نیز به همراه خواهیم داشت. علی الخصوص سری‌های CP1L و CP1H در این زمینه بسیار راهگشا خواهند بود.
همچنین این تجهیزات با توجه به قابلیت اتصال از طریق USB در انتقال اطلاعات و سرعت برقراری ارتباط نقشی حائز اهمیت داشته اند. از طریق خانواده CP1 برنامه‌ریزی از مجرای اترنت بسیار ساده گردیده است. شما از طریق USB زمان مورد نیاز برای انطباق دادن تنظیمات اترنت روی PC ها را صرفه جویی خواهید کرد. این تجهیزات و خصوصاً سری های CP1L از محصولات اتوماسیون صنعتی با قابلیت اتصال اتوماسیونی از طریق معرفی آدرس IP به CP1 زمان مورد نیاز برای نصب و راه‌اندازی را رفع می‌کنند.
محصولات خانواده CP1 دارای منبع تغذیه از نوع DC یا AC میباشند، خروجی های این فراورده های اتوماسیون صنعتی از نوع رله یا ترانزیستور بوده و اغلب دارای پورت USB هستند. با توجه به تنوع کاربردی و طیف گسترده محصولات CP1 شرکت امرن، ممکن است مشتریان گرامی درکی جامع و کامل از تمایزها و قابلیت های کارکردی هر یک نداشته و جهت انتخاب محصول مورد نظر خود دچار سر در گمی باشند. در این خصوص ما آمادگی کاملا جهت ارائه اطلاعات و مشاوره در خصوص بهترین محصول به اقتضای کاربرد مشتریان خواهیم داشت. ما همچنین آمادگی داریم با حضور در واحدهای صنعتی مشتریان گرامی و آنالیز فرایندها و روندهای صنعتی بهترین نوع فراورده که متناسب با شرایط و مقتضیات کاری شما باشد را انتخاب و ضمن معرفی آن و شرح مزایای آیتم انتخابی، شما را در انتخاب فرایند و رویه مورد نظر راهنمایی کنیم.

لینک سایت امرن

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 850
فهرست