شرکت مهندسی موساشی (Musashi Engineering) تولید کننده تجهیزات الکترونیکی و فعال در صنعت اتوماسیون از دیگر شرکت های ژاپنی محسوب می شود که توانسته است توانمندی خود در زمینه های تهیه و تأمین محصولات مختلف در زمینه های صنعتی متنوع را اثبات کند. با توجه به شتاب شرکت های ژاپنی در ارتقای تجهیزات صنعتی و اتوماسیونی، گروه مهندسی موساشی نیز در سال ۱۹۷۸ در توکیو تأسیس گردید. این شرکت از همان ابتدا بنای خود را بر فن آوری بالا و تولید محصولاتی گذاشت که دارای تکنولوژی های منحصر به فرد و پر مزیت در مقایسه با نمونه های رقیب باشند. این شرکت اولین محصولات خود را در سال ۱۹۷۹ در قالب دیسپنسرها سری ME-505 روانه بازار کرد و متعاقب آن ضمن توسعه فن آوری خود در زمینه تولید دیسپنسر، به مرور وارد تولید در زمینه اتوماسیون نیز گردید. از بزرگ ترین گام های این شرکت تولید پوشش آب بند تمام اتوماسیون سری FAD در سال ۱۹۹۱ می باشد که نظر مشتریان را بسیار به خود جلب کرد. تولید دیسپنسرهای سایز کوچک مدل SMP-III از دیگر دستاوردهای این شرکت بود که در سال ۱۹۹۷ حاصل شد. دیسپنسرهای تولیدی JETMASTER این شرکت در سال ۲۰۰۰ از سرعت بسیار بالایی برخوردارد بودند و می توانستند نقش بالایی در تسریع فرایندها ایفا کنند.

گسترش دفاتر فروش و ارائه خدمات، افزایش دامنه محصولات و ارتقای فن آوری های آن ها و اتخاذ ساز و کارهایی برای تسهیل در توزیع محصولات در سرتاسر جهان، از جمله گام هایی بودند که شرکت مهندسی موساشی را تبدیل به یک برند صاحب نام در جهان کردند. تولید دیسپنسرهای کنترلی تمام دیجیتال، و ربات های چند منظوره در سال ۲۰۱۶ از آخرین دستاوردهای این شرکت در توسعه و گسترش محصولات و خدمات بوده است. در حال حاضر گروه های صنعتی می توانند در زمینه صنایع تجهیزات الکترونیکی و صنایع اتوماسیون از محصولات این شرکت ژاپنی بهره ببرند. محصولات شرکت ژاپنی موساشی را می توان به شرح زیر طبقه بندی و معرفی کرد:

– دیسپنسر کنترل کننده (Dispenser Controller) که شامل دیسپنسر Air pulse و دیسپنسر مکانیکی می شود. دیسپنسرهای Air Pulse شرکت Musashi قابلیت تطبیق پذیری بسیار بالایی دارند و به همین دلیل در فیلدهای مختلف صنعتی قابل استفاده اند. این سری محصولات از مدل دستی که در مقایسه با موارد مشابه رقبا مقرون به صرفه تر هستند، تا مدل های تمام اتوماسیون که دارای ضریب دقت بسیار بالا، سرعت پردازش و انتقال داده زیاد توانسته اند جزو برندهای درجه اول در تولید این نوع از محصولات شوند. این سری محصولات musashi در مدل های مختلف از جمله ولو کنترل دیجیتال و پمپ کنترل های دیجیتال تولید و روانه بازار می شوند.

دیسپنسرهای مکانیکی (Mechanical Dispenser) شرکت موساشی نیز در مقایسه با سری دیسپنسرهای Air Pulse سرعت پردازش و دقت بالاتری دارند. با استفاده از این ابزارها می توان متریال های مایع را برای مدت زمان طولانی بدون نیاز دستگاه به هوا در شرایط ثابت و پایدار تحت فشار قرار داد. این سری محصولات نیز دارای مدل های متنوع نظیر NANO MASTER SMP-III ،FILL MASTER ،MT-410 و CYBERJET هستند. البته این موارد فقط بخشی از محصولات موساشی در این فیلد را شامل می شوند.

– دستگاه جانبی یا دستگاه ثانوی (Peripheral Device) از دیگر محصولات شرکت موساشی محسوب می شوند که دارای انواع تولیدات با کاربردهای متفاوت و متنوع می باشند. برای مثال دستگاه های کنترل دما (Temperature Control Unit) از جمله این محصولات است. با تغییر درجه حرارت محیط، مدیریت متریال های مایع در شرایطی که دمای شان در معرض تغییر است از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه کنترل دما برای بهبود ویسکوزیته سیال در مواقعی که ویسکوزیته بالا متریال مایع را شاهدیم به کار می رود. این سری محصولات موساشی نیز دارای مدل ها و انواع مختلف بر حسب نیاز مشتری می باشند.

-دستگاه های مخلوط کن (Stirring Unit) از دیگر تولیدات شرکت موساشی محسوب می شوند که معمولاً برای ترکیب و مخلوط کردن متریال ها مورد استفاده قرار می گیرند. مدل Mix Master RMU-02/MB از این محصول  متریال های مایع را با سرنگ هم می زند و از رسوب آن جلوگیری می کند.

-ولو (Valve) از دیگر دستگاه های جنبی تولیدی Musashi می باشد که که نه تنها سیال را با دقت بالا تحت کنترل و جریان قرار می دهد، بلکه دارای طول عمر بالا و سیستم نگهداری و تعمیرات ساده است. مدل های PCV-12 ،CV-10 ،PPV-5 و TCV-S3 از این جمله اند.

مخزن تغذیه مایع (Fluid Feed Tank) دیگر محصول جانبی شرکت موساشی است که در ۴ نوع مخزن مستقیم تک تماسی، مخزن تک تماسی، مخزن گالونی و مخزن با قفل امنیتی ساخته می شود. مدل های SST ،OTT ،SBP ،GAT و SOT از سری مدل های این محصولات هستند. لازم به ذکر است برای آشنایی با هر یک از این مدل ها و کارکرد و مزایای شان می توانید با شماره های تماس گروه صنعتی کاسپین، مندرج در وبسایت رجوع فرموده و مشاوره های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

– روبات رومیزی (Desktop Robot) از دیگر محصولات موساشی می باشد که با توجه به نظر مساعد مشتریان در حال گسترش و ارتقای فن آوری هستند و از ساز و کارهای نیمه اتوماتیک تا تولید آزمایشی و تولیدات انبوه را شامل می  شوند. این دستگاه ها دارای دقت بالایی هستند و در بازار رونق مشهودی را دارا می باشند. ربات های دیسپنس رومیزی، و ربات های رومیزی از نوع دروازه ای با دقت بسیار بالا واز این جمله اند.

شرکت موساشی علاوه بر تولید عمده محصولات فوق، در سایر زمینه های مرتبط نیز محصولاتی با کیفیت بالا تولید به مشتریان ارانه می دهد؛ تولید دستگاه های متناسب با سیستم های بیوتکنولوژی، صنایع پزشکی و ساخت و تولید از این جمله است. ربات های تولیدی این شرکت نیز در زمینه ها و حوزه های متنوع دارای کاربرد هستند. تولید نازل ها و سوزن ها از جمله سوزن استاندارد آهنی با قابلیت تطبیق پذیری بالا، سوزن پلاستیکی، سوزن پلاستیکی دو پیچ، سوزن منحنی، نازل PTFE، نازل نرم، نازل دقیق، نازل تیز، نازل چند کاره و مواردی از این نظیر، دیگر محصولات مشابه شرکت Musashi محسوب می شوند که می توانند طیف متنوع صنایع و خدمات را پوشش دهند.

گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات موساشی دارای تجربه و دانش کافی، و نیز شبکه ارتباطات قوی در بازار داخلی بین المللی جهت تهیه و تأمین محصولات Musashi و خدمات این شرکت در زمینه های مختلف و متنوع است. ما آماده ایم با دریافت سفارشات شما در کمترین زمان ممکن مراتب پیشبرد، فرایند تأمین، شامل استعلام قیمت، تهیه و تحویل کالا در محل مورد نظر مشتری را به انجام رسانده و ایشان را از خدمات پس از فروش شرکت موساشی نیز بهره مند سازیم.

لینک سایت موساشی

   کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 584
فهرست