نیمه رساناها یا نیمه هادی ها و نرم افزارهای زیرساختی از جمله فن آوری های روز دنیای معاصر هستند که نقشی حائز اهمیت در ارتقای تبادل، کنترل و مدیریت اطلاعات و داده ها ایفا کرده اند. شرکت برودکام (Broadcom) از زمره واحدهایی است که در زمینه تولید این سری محصولات جایگاه برجسته ای یافته اند و اقبال به محصولات این شرکت آمریکایی در سال های اخیر نشانگر این جایگاه قابل اعتنا در بازار جهانی محسوب می شود. برودکام در سال ۱۹۶۱ به منظور تولید نیمه هادی ها یا Semiconductor تاسیس شد اما در طول عمر دراز خود فراز و فرودهای آشکاری هم به لحاظ سازمانی و هم تنوع محصولات پیموده است که در ادامه خصوصا در رابطه با محصولات این شرکت پرداخته خواهد شد.

عطف توجه برودکام به عنصر کیفیت محصول و سیستم و فرایند از جمله رموز موفقیت این شرکت در بازار جهانی است. برودکام در مطابقت و همکاری تنگاتنگ با استانداردهای متعدد و سازمان های تدوین و درج استاندارد نظیر سازمان های 3GPP و ANT+ و AVnu و  NSA و  Bluetooth و Broadband Forum و  CCSA DFI و سازمان های متعدد دیگر قرار دارد و همین تعهدپذیری در قبال استانداردها و الزامات مربوط به محصولات و خدمات مرتبط نشان از اهتمام مجموعه مدیریتی این شرکت به ارائه محصولاتی باکیفیت، بادوام، مطمئن و کارآمد است.

محصولات

برودکام تولید کننده انواع نیمه هادی ها برای set-top/CMTS، مودم های کابلی و PON/DSL و NIC اینترنت داخلی، اینکودرها و LED های جداسازی و حرکتی، فیبر نوری، پردازشگرها، سوئیچ ها و روترهای مرکز داده و نظایر آن است. در ادامه ضمن ارائه یک دسته بندی، به معرفی محصولات برودکام می پردازیم:

مخازن و سیستم ها:

این مجموعه شامل سری محصولات زیر است:

– خازن، آداپتورها، کننترلرها و IC ها: این محصولات برقراری ارتباط، اجرای فرایندها، محفاظت و نیز پشتیبانی فرایندها را تضمین و ارتقا می دهند.

 کانال فیبر: این محصولات عملکرد مستمر و توقف ناپذیر مورد نیاز برای دیتاسنترها را ارتقا می دهند و با تضمین عملکرد صحیح، دقیق، مطمئن و قابل اتکا آینده ای امیدبخش در شکوفاتر شدن فن آوری های اطلاعاتی نوید می دهند.

– سوئیچ ها و پل های PCIe: این محصولات نیز متناسب با نیازهای روز مراکز داده هستند که در عین نیازهای جانبی کم حداکثر کارایی، کمترین تأخیرها، و بیشترین انعطاف پذیری و شناوری کاربردی را به بهره گیرندگان اعطا می کنند و می توانند در مقاصد و زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

SOC ها:

SOC ها یا سیستم های تک تراشه ای از زمره نیمه هادی ها به شمار می روند که توسط شرکت برودکام در سری های زیر تولید و روانه بازار می شوند:

– سیستم های جاسازی شده و اجزای RF: در این چارچوب برودکام ارائه دهنده انواع محصولات وایرلس برای موبایل و عناصر زیربنایی نظیر تلفن های هوشمند، تبلت ها، روترهای ورودی اینترنت و نظایر ان است.

– اتصال اینترنت، سوئیچ و PHY: برودکام از تامین کنندگان نام آشنای سیستم های شبکه اترنت، کنترلرها، سوئیچ ها، و PHY ها است.

 پردازشگرهای جاسازی شده و شبکه ای: این محصولات از اصلی ترین نمونه کارهای پردازشگر در صنعت، زیرساختهای وایرلس، کاربردهای امنیتی و نظایر آن هستند.

محصولات نوری:

با وجود ماهیت شدیدا رقابتی محصولات نوری و وفور برندهای صاحب نام در زمینه تولید و تامین آن ها، شرکت برودکام در این زمینه نیز نفوذ قابل ملاحظه ای دارد و محصولات باکیفیت و متنوع آن نظر مشتریان در اقصی نقاط دنیا را جلب کرده است. لیستی از محصولات نوری برودکام به شرح زیر ارائه می شود:

 ماژول ها و اجزای فیبر نوری: این محصولات برای شبکه های کابلی، لیزرهای مخصوص، دتکتورها، ترنسمیتورها، رسیورها و نظایر آن ها کاربرد دارند.

– نمایشگرها و LED ها: نمایشگرهای نوری برودکام نیز در طیف بسیار متنوع با کیفیت و ضریب اطمینان عملکردی بالا تولید شده و در بازار رقابتی امروز قیمت و کارکرد مقرون به صرفه ای دارند.

 اینکودرهای کنترل حرکت: اینکودرهای کنترل حرکت نوری و ینکودرهای مغناطیسی شامل اینکودرهای افزایشی و کامل می شوند که برای سیستم های دریافت بازخورد و موقعیت بسیار کارآمدند.

 سنسورهای نوری: سنسورهای نوری مجاورتی برودکام برای شناسایی متغیرهایی نظیر حرکت بسیار پر استفاده اند و در صنایع مختلف نظیر موبایل، صنایع الکترونیکی و سیستم های اتوماسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

نرم افزار:

برودکام در زمینه تولید نرم افزارهای کاربردی و تجاری نیز صاحب روش ها منحصر به خود است. نرم افزارهایی در زمینه مدیریت تجارت، نرم افزارهای مربوط به توانمندسازی سازمانی، مدیریت تجارت چابک، امنیت پرداخت، اتوماسیون، مدیریت چرخه عمر و مواردی از این دست که به طور کلی شامل مدیریت، تجارت، سازمان، و حتی سرگرمی ها می شود نام برودکام را به برندی خلاق و صاحب سبک در زمینه تولید و ارائه نرم افزار تبدیل کرده است.

کاربردها

از توضیحات بالا می توان به گستره وسیع محصولات و خدمات برودکام پی برد، اما به منظور تدقیق کارکردها به معرفی اصلی ترین زمینه های کاربردی این محصولات می پردازیم:

– مرکزداده ها یا دیتا سنتر

– مخازن ذخیره سازی

– شبکه های کابلی

– ارتباطات وایرلس و موبایل

– صنایع و اتوماسیون

تهیه نیمه رساناهای برودکام:

شرکت برودکام به اقتضای بازار پر استقبال مشتریان خود، مراکز فروش و تامین محصولات و ارائه خدمات متعدد و پرشمار در سرتاسر دنیا راه اندازی کرده است و همین امر دسترسی به محصولات این شرکت را بسیار تسهیل نموده است. برای مثال برودکام در کشورهای مختلف آسیایی نظیر ژاپن، چین، تایوان، ترکیه، ویتنام و دیگر کشورها دارای مراکز فروش، انبار و حتی در برخی نقاط مراکز تولید است. گروه صنعتی کاسپین دارای مجاری ارتباطی دائم و پایدار با شرکت برودکام و مراکز فروش آسیایی آن خصوصاً در کشور چین است. شهرهایی مثل شانگهای، سوژو، شنزن و نانجینگ چندین مرکز توزیع این محصولات را دارا هستند.

از این رو گروه صنعتی کاسپین به عنوان نماینده برودکام قادر است محصولات این شرکت را در کمترین زمان ممکن و به مقرون به صرفه ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار دهد. ما همچنین آماده ارائه کلیه خدمات برودکام از خدمات پس از فروش، گارانتی، تعمیر و تعویض، راه اندازی و آموزش و نیز مشاوره فنی و سازمانی به مشتریان گرامی می باشیم. کافی است با ما تماس بگیرید و سوالات و نیازهای خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا بهترین خدمات را دریافت نمایید.

لینک شرکت برودکام

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است. 

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,425
فهرست